Güncel

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’a bayram incelemesi!

Ramazan Bayramı’nda yaşanan aksaklıklardan ötürü Ulaştırma Bakanlığı Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hakkında inceleme başlattı.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’a bayram incelemesi!

Geçtiğimiz hafta Ramazan Bayramı dolayısıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağında Türk halkı evlerine kapanmıştı. Bu süreçte sevdiklerinin bayramını telefonla arayarak kutlamak isteyenler hüsran yaşadı. Genel itibariyle 3 operatörde de sorun mevcuttu. Lakin Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’dan yapılan açıklamalarda yaşanan problemin diğer operatörlerle ilişkili olduğu belirtildi. Yani üç operatör de suçu kabul etmeyerek diğer operatörlere yıkmaya çalıştı.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’a bayram incelemesi!

Bu garip hadise sosyal medyada tepki çekti. Hürriyet’ten Emre Eser’in haberine göre Ulaştırma Bakanlığı yaşananlar karşısında sessizliğini bozdu ve üç operatöre de bayram incelemesi başlattı.

Habere göre GSM operatörlerine ilk anda sorunun kaynağı ile ilgili sorular yöneltildiği fakat alınan cevapların tatmin edici olmadığı belirtiliyor. Bu sebepten ötürü de Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından detaylı bir inceleme sürecinin başlatılmasına karar verilmiş.

Hatırlanacağı üzere yaşanan son İstanbul depreminde de yoğunluktan ötürü benzer iletişim sorunları ortaya çıkmıştı.

O zaman başlatılan inceleme sonucu 3 GSM şirketine kesintisiz iletişimi sağlayamadıkları sebebiyle toplamda 19.5 milyon TL’lik para cezası kesilmişti.

Eğer araştırmalar sonucu tatmin edici, geçerli bir sebep ortaya çıkmazsa 3 GSM şirketinin yeni bir ceza daha alması bekleniyor.

Elbette burada mesele ceza kesmek değil. Önemli olan bu cezanın ardından bir sonraki yoğunlukta benzer bir iletişim problemi ile karşılaşmamak.

Yorumlar
murat
bayramda hiç kimseye ulaşamadım bunun için türkcell 2 ci cezayı almalı görüşme ve konuşma hakkımı yedi tabikide telekom da aynı cezayı alsın iletişimi bilerek kestigine eminim ulaştırma bakanlıgı peşini bırakmasın
Cevapla
Ahmet
Türk telekom hattimi kisitlqmiati 40 tl yukledim sirf acilsin diye pek lazim olmadigi halde 1 hafta boyunca 30 tl harcadim bir kez bile 4.5G gozukmedi ve 1 2 puldan yukari cikmadi genelde Allah belasini versin turk telekomun en b*ktan operator net keske vodafone dan gecmeseydim dün aramistim kontrol edecegiz internetiniz olmasi lazim diyor evdeki modem bozuldugu icin 40 tl harcadim bir daha mi yatirayim internet gelmediyse sizin sucunuz ben neden bir daha internet paketi parasi vermek zorundayım???!?
Cevapla
Emine demir
Vodafon hattının bayram öncesi faturasini odedigim halde sisteme düşmediği için hattım iptal edildi,12 yıldır kullandığım hat iptal oldu
Cevapla
İsa Türk
Verdiğimiz paranın karşılığını alamıyorsak Kusur varsa ceza kesilsin.
Cevapla
Mahir
6 aydan beri evime internet almak istiyorum alt yapi yok diyorlar hangi cagda yasiyoruz acaba butun sorun turk telekomda bence calismiyorlar sebeke hat kablolari yerlerde
Cevapla
Zafer
Ben baş vuru yapalı tam 3 sene oldu evimin önünden hat geçiyor sağımda solumda var ama bizim apartmanda yok. Ne zaman sorsam ödenek yok ama öncelikli bölgedesini en kısa zamanda çekilecek deniyor. Herhalde Bi 3 sene daha geçer
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.