Güncel

Turkcell'in yeni Genel Müdürü Murat Erkan oldu

Turkcell'in Kaan Terzioğlu'nun istifası ile boşalan Genel Müdür görevine Murat Erkan atandı. İşte detaylar!

Turkcell'in yeni Genel Müdürü Murat Erkan oldu

Sabah saatlerinde Kaan Terzioğlu'nun istifası ile boşalan Turkcell Genel Müdürü görevine Murat Erkan getirildi. Ani bir kararla görevinden ayrılan Terzioğlu'nun yerine 2008 yılından bu yana Turkcell'de çalışan Murat Erkan'ın getirilmesi piyasalarda olumlu karşılandı. 

Turkcell'in yeni Genel Müdürü Murat Erkan oldu

Uzun yıllardır Turkcell ve grup şirketlerinde farklı görevlerde çalışan Erkan, Turkcell yapısını iyi bilen ve sektör tarafından tanınan bir isim. Yakın zamana kadar Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdüren Erkan'a Teknolojioku olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Murat Erkan Kimdir?

Murat Erkan Haziran 2008’de Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Nisan 2015 itibarıyla Turkcell Satış Fonksiyonuna bağlı Ev ve Bireysel Grup Başkanı olarak atanmıştır. Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev almış, ardından Cisco Türkiye’de Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olmuştur. 10 yıl süre ile Cisco Systems’da çeşitli zamanlarda Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Murat Erkan, Turkcell Superonline’daki görevinden önce 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürmüştür. Murat Erkan, 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamlamıştır.

Yorumlar
Soner
İşte şimdi koskoca firma biter
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.