Güncel

Türkiye internet pazarı için Aydın Şenkut'tan çözümler!

Aydın Şenkut Türkiye'nin internet geleceğini gençlerde görüyor!


Aydın Şenkut'un Webrazzi'deki konuşmalarından önce sizlere Aydın Şenkut'tan biraz bahsetmek istiyorum. Felicis Ventures'in kurucusu olarak bilinen Şenkut, aynı zamanda Google'ın ilk çalışanlarından biridir. Rovio gibi yatırımcı şirketlerle de önemli çalışmalar ve projeler yürüten Aydın Şenkut bugünkü Webrazzi konferansının konuşmacı kadrosunda yer alıyordu.

Rovio'ya yaptığı yatırımlardan bahseden Şenkut, Rovio'nun kendisini geleceğin Disney'i olarak gördüğünü ve 10 milyon kullanıcıdan 250 milyon kullanıcıya yükseldiğini belirtti. Küçük bir nükte olarak telefonların yaygınlaşmasının 50 yıl sürmesinin yanında Angry Birds'ün 35 günde tüm dünyaya yayıldığı ifadelerini kullandı.

1349388004_1.jpg

Aydın Şenkut bugün 1 milyar kullanıcıdan bahsettiğimiz sosyal medya sitesi Facebook'un Google olmadan kurulup kurulamayacağını sorgulamamız gerektiğini belirtti.

1349388027_2.jpg

Google'da ilk 50 çalışan arasında yer alan Aydın Şenkut, Facebook'a geçen Google çalışanlarının sayısını düşündüğümüzde bu sorunun pek de iç açıcı görünmediğini belirtiyor. Türkiye'nin de bu konuda yeteneklere ve mesleğe yönelik eğitime daha çok önem vermesi gerektiğini vurguladı!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.