Güncel

Türkiye'de kaç kişi koronavirüs aşısı oldu? Anlık görün!

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de anlık kaç kişinin aşı olduğunu anbean gösteren sitesini aktif etti. Kaç kişinin aşı olduğunu buradan görebilirsiniz.

Türkiye'de kaç kişi koronavirüs aşısı oldu? Anlık görün!

Türkiye'de faz çalışmaları tamamlanan koronavirüs aşısı resmen uygulanmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın canlı yayında aşı olmasının ardından aşıya karşı olan umutlar arttı. Çin aşısı olarak da geçen ve etkinliği yüzde 80 seviyelerinde olduğu söylenen koronavirüs aşısı için Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yeni hizmetini kullanıma sundu.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de kaç kişinin aşı olduğu anbean gösteren sitesini bugün kullanıma sundu. Bu haberi yaptığımız sıralarda ülkemizde 139.332 kişi aşı olmuş. 

koronavirüs

Koronavirüs aşısı öncelikle sağlık çalışanları daha sonra kamu kurumlarında hizmet verenler ve 65 yaş ve üzeri kişilere uygulanacak. Daha sonra tüm vatandaşlarımız randevu alarak aşıyı vurulabilecek. 

Türkiye'de anlık kaç kişinin aşı vurulduğu siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs aşı randevusu; Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nin (MHRS)  internet sitesi olan https://www.mhrs.gov.tr adresi üzerinden veya 182’den randevu alınarak başvuru yapılabiliyor. Arıca Alo 182 Hastane Randevu sistemi üzerinden telefonunuzdan 182'yi arayarak operatör ile konuşabilir ve koronavirüs aşısı için randevu alabilirsiniz. 

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Kovid-19 çıktığından beri sağlıklı veriler paylaşılıyor!!! Şimdi ise kaç kişi aşılandı bilgisi paylaşılıyor.... aşı yüzünden kaç kişi öldü veya bir ayağı çukurda durumuna geldi bilgisi paylaşılıyor mu? Aşı yüzünden kaç kişi kısmen özürlü hale geldi?
Cevapla
💎G@kko💎
Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin inşallah teşekkürler Sn. Bakanımız Teşekkürler Devlet Başkanımız Sn Rte
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.