Güncel

Türkiye'de oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için kötü haber geldi!

Sampiyonlar Ligi final maçının Türkiye'de oynanması ile ilgili son dakika kararı verildi.

Türkiye'de oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için kötü haber geldi!

İddialar gerçek oldu ve Formula 1 Türkiye GP'sinden sonra şimdi de Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının Türkiye'de oynanması ile ilgili değişiklik yapıldı.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), İngiliz ekipleri Manchester City ile Chelsea arasında 29 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanması planlanan final karşılaşması ile ilgili kararını açıkladı.

UEFA, final karşılaşmasının koronavirüs tedbirleri nedeniyle Portekiz'in Porto şehrine alındığını açıkladı.

Türkiye'de oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için kötü haber geldi!

UEFA resmi Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Türk futbol otoritelerinin devam eden ortaklık ve işbirliği ruhunun yanı sıra bu özel durumda gösterdikleri anlayıştan dolayı da minnettarız" ifadeleri kullanılırken "İstanbul şehri için gelecekteki fırsatları acilen araştıracağız" ifadeleri kullanıldı.

Fitili İngiltere ateşledi

Geçtiğimiz günlerde İngiliz medya kuruluşu SkySports, göre 29 Mayıs tarihinde oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finali İstanbul’dan alındığını yazmıştı.

SkySports, Portekiz’in Porto kentinde oynanacak karşılaşmanın duyurusunu 24 saat içerisinde UEFA tarafından yapılacağını yazmıştı.

İngiltere'nin Türkiye'yi seyahat konusunda kırmızı listeye almasının ardından maça gelecek İngilizlerin ülkelerine döndüklerinde 10 gün boyunca karantinaya alınması gerekiyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.