Güncel

Türkiye'deki covid-19 vaka sayısı açıklandı! Korktuğumuz gerçekleşti

Uzun süredir açıklanmayan vaka sayıları bugün açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca covid-19 kapsamında yapılan testlerdeki vaka sayısını açıkladı.

Türkiye'deki covid-19 vaka sayısı açıklandı! Korktuğumuz gerçekleşti

Bilindiği üzere Türkiye'de vaka sayıları uzun bir süredir açıklanmıyordu. Açıklanan tabloda "hasta sayısı" şeklinde bir ifade vardı. Yapılan açıklamada bu sayının testi pozitif çıkan değil sadece hastaneye yatan hasta sayısı olduğu belirtildi.

Son dönemde Sağlık Bakanlığının vaka sayılarını açıklaması için sosyal medyada yoğun bir baskı vardı. 

Sağlık Bakanı Koca bugün gerçekleşen basın toplantısıyla sonunda bu rakamları açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Türkiye'de sadece son 24 saat içerisinde 28.351 pozitif vakaya rastlandığı belirtildi. Bu vakalardan 6814 kişi tedavi için hastaneye yatırıldı. Yayınlanan raporda hali hazırda koronavirüsten tedavi gören hastalardan 168'inin de vefat ettiği belirtildi.

Türkiye'deki covid-19 vaka sayısı açıklandı! Korktuğumuz gerçekleşti - Resim : 1

Türkiye'deki covid-19 vaka sayısı açıklandı! Korktuğumuz gerçekleşti

Bakan Koca geçmişe dönük koronavirüs vaka sayılarının da önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi.

Görünen o ki kısa süre önce ortaya atılan iddiaların bazıları doğru. Bilindiği üzere Tabipler Odası uzun bir süredir vaka sayılarının 5 haneli sayılara ulaştığını iddia ediyordu.

Bugün açıklanan sayılarla birlikte Tabipler Odası tarafından ortaya atılan iddiaların doğru olduğu ortaya çıktı.

Eğer vaka sayıları bu şekilde artmaya devam ederse önümüzdeki günlerde yeni tedbirler getirilebilir.

Hali hazırda hafta sonu saat 10:00 ile 20:00 saatleri dışında kalan zamanlarda sokağa çıkmak yasak. Fakat bu yasağın genele yayılması an meselesi diyebiliriz.

Yorumlar
Muhammed Acar
Sokağa çıkma yasağı getirilse bile bu güzel ülkemiz zor düzelir
Cevapla
Hamdi Akcetin
Gerçek vefat sayısını ve yaş dağılımını açıklasalar daha da iyi olmaz mı. Tahminim gerçek vefat sayısı 40000 kişi, gerçek toplam vaka sayısı 2000000 kişi olduğunu tahmin ediyorum. Aktif vaka sayısında önemli bunun 200000 civarında olduğunu tahmin ediyorum.
Cevapla
Akif Bro
Virüs nedense bir anda fırladı, acaba sizin okul açma rahatsızlığınızdan mı
Cevapla
Servet ARSLAN
Yaw neden 1 ay yasak gelmiyor devlet neden milete bakamıyor 1 ay boyunca onca verigi aliniyor hepsi nereye gidiyor turkiyeyi 1 ay iceri tiksalar hastalık diye birşey kalmiyacak hal bu ki
Cevapla
X Artık Biliniyor
Yalnız ve kokuşmuş güzel ülkem.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.