Güncel

Türkiye'nin En Etkin Tedarik Zinciri Yöneticileri Belirlendi

Uluslararası Tedarik Zinciri Zirvesi İstanbul (ISCSI) kapsamında, belirlenen Türkiye’nin en etkin tedarik zinciri yöneticileri Suada’da düzenlenen gala gecesinde ödüllerini aldı.

Türkiye'nin En Etkin Tedarik Zinciri Yöneticileri Belirlendi

Geçen yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Tedarik Zinciri Zirvesi İstanbul (ISCSI), bu yıl, DSV, Ortec, Slimstock, MpObject, SCM, Inther, IcronTech, Zetes, Asis ve Lojistik Derneği (LODER) ortaklığında gerçekleştirildi. Etkinliği gerçekleştiren şirketlerin ortak özellikleri Türkiye’ye yatırım yapmış ya da yapmaya hazırlanan büyük Avrupa şirketleri olması.

Geçtiğimiz yıldan farklı olarak tedarik zinciri kavramına dikkat çekmek isteyen ISCSI organizasyonu, 5 kişiden oluşan jüri tarafından Türkiye’nin en etkin tedarik zinciri yöneticilerini belirledi. Jüride LODER başkanı Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan, LODER başkan yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, Dünya Gazetesi köşe yazarı Dr. Hakan Çınar, Ekonomist Dergisi yayın yönetmeni Talat Yeşiloğlu ve SCM Dergisi sahibi Martijin Lofvers yer aldı.

1411721887_isci2014-siminbicakcioglu.jpg

Listede yer almak için; Türkiye’de görev yapmak, tedarik zinciri, lojistik ve üretim alanlarında en az 5 yıllık deneyime sahip olmak, lojistik ve tedarik zinciri alanında uygulanmış projeler gerçekleştirmek ve tedarik zinciri alanında yönetici konumunda bulunmak şartları arandı.

1411721900_isci2014-002.jpg

Listede yer alan yöneticiler 17 Eylül Çarşamba gecesi Suada’da gerçekleşen gala gecesinde ödüllerini aldılar. Listedeki isimler:

 

Burak AKKİRİŞ

Procter & Gamble

Koray ANAR

Anadolu Efes Turkey

Tarık ATEŞ

Nordex Enerji A.Ş

Altan  AYTAÇ

TOFAŞ

Necmettin  BAŞOL

PepsiCo

Hasan  BOZAN

Anadolu Birlik Holding - Konya Şeker

Ahmet İhsan CEYLAN

Arcelik

Burçin ÇELİK

CarrefourSa

Ahmet Fuat ERDOĞAN

Karsan

Emre GÖLLÜ

UCB Pharma

Tolga İzzet  GÜNEL

Eczacıbaşı Building Products Company

Burak GÜRCAN

Tesco Kipa

Cem GÜZEY

Daimler AG

Recai IŞIKTAŞ

Ford Otosan

Cenk  KARAPINAR

DeFacto

Murat  KULAK

Netaş Telekomunikasyon A.Ş

H. Çiğdem KURTONUR

GSK  - GlaxoSmithKline

Oktay Yemen OKATAN

Şok Marketler Ticaret A.Ş

Yasin  ÖCAL

Biskot Bisküvi

Selma ÖNER

Trakya Cam-Şişecam

Seçil ÖZEKİN ERDOĞAN

Teknosa

Aysun  SAVAŞKAN

Hafele

Arif Özgür SEZER

BSH Ev Aletleri

Nurgül ŞAHİN BENGİ

Hugo Boss

Can TAMCI

Eaton

Emine TAŞÇI

Henkel

Fatih TUNÇBİLEK

Brisa  Bridgestone

Bülent  YILDIRIM

Anagold Madencilik

Nermin YILMAZ

Lenovo Technology

Kenan YUMUŞAK

Martur A.Ş

4 dalda projelerin yarıştığı gecede, proje ödülleri de salon oylaması ile sahiplerini buldu. En sürdürülebilir proje dalında ödülü Brisa Bridgestone Tedarik Zinciri Direktörü Fatih Tunçbilek, en teknolojik proje ödülü Defacto Lojistik Direktörü Cenk Karapınar, En Yaratıcı Proje ödülü Eaton Tedarik Zinciri Müdürü Can Tamcı ve en etkin proje ödülü ise Ford Otosan Tedarik Zinciri Müdürü Emel Adalıoğlu’nun oldu.
1411721916_isci2014-songulsezergulcinbuyukozkan.jpg

ISCSI 2014, 18 Eylül Perşembe günü gerçekleşen olan 2020’ye geçiş konulu zirve ile son buldu. Her biri konusunda uzman olan üst düzey konuşmacıların olduğu zirvenin açılışını Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölge Ticaret Genel Müdürü Uğur Öztürk yaparken, Walt Disney Avrupa Operasyon Direktörü Edwin Van Der Meerendonk sunumu ile dikkat çekti. Zirvenin kapanışını ise 3 yıl üst üste Türkiye Ralli Kadınlar Birincisi olan Simin Bıçakcıoğlu yaptı.

1411721933_isci2014-003.jpg

Organizasyonun artık geleneksel hale geldiğini söyleyen, iş ortaklarından Slimstock Türkiye Genel Müdürü Songül Sezer; 2015 için etkinliğin Ekim ayının ilk haftasında planlandığını, bu tip etkinliklerin tedarik zinciri kavramının Türkiye’de daha bilinir hale gelmesini sağlayacağına inandıklarını belirterek “Özellikle deneyimlerin paylaşılması, yöneticileri üretmeye ve geliştirmeye yönlendirerek uluslararası platformlarda da yer almalarını sağlayacak” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.