Güncel

Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri belli oldu

Alanında prestij sahibi olan Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’nın sonuçları, düzenlenen ödül töreniyle açıklandı.

Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri belli oldu

Türkiye’de 12. yılını tamamlayan Deloiite programın en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri sıralaması Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı NRW.INVEST iş birliği ile açıklandı. 

Açıklanan listede Türkiye'nin en hızlı büyüyen firması 2013 yılında Bilkent Cyberpark’ta kurulan ve %4564’lük büyüme kaydeden OPLOG oldu. İletişim alanında faaliyet gösteren Armut girişimi ise %2800’lük büyüme ile ikinci olurken, yazılım faaliyetlerini İstanbul'da sürdüren Teknofix %1635 büyüme ile en hızlı büyüyen üçüncü Türk firması oldu. 

Büyükler Ligi'nde Savunma Sanayii 

Açıklanan raporda son dört yıldaki büyüme hızları kendi aralarında değelendirilen ve “Büyükler Ligi” olarak değerlendirilen şirketleri de açıklandı. 2016 mali yılı itibariyle geliri 50 milyon euro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinde ise Aselsan, Innova ve Intertech ipi göğüsledi. Büyükler Ligi'nde yer alan Innova, 2006'dan beri Fast 50 listesine girebilme başarısı gösteren tek firma olarak kayıtlara geçti.

Turizmde oBilet Sürprizi

İlk 50 turizm firması arasına %1041'lik büyüme ile sadece oBilet girdi. Firma listenin 8. sırasında yer aldı. Aslanoba Capital ve Earlybird Venture Capital şirketlerinden aldığı yatırımlarla “Teknoloji Fast 50” listesinde yer alan tek turizm şirketi olarak açıklandı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.