Twitter, dünyada ilk olarak Türkiye’de test ettiği yeni özelliğini geri çekti!

Twitter, dünyada ilk olarak Türkiye'de test etmeye başladığı 'Emoji ile tepki verme' özelliğini geri çekti!

Twitter, dünyada ilk olarak Türkiye’de test ettiği yeni özelliğini geri çekti!

Twitter, geçtiğimiz günlerde 'Emoji ile tepki verme' özelliğini ilk olarak Türkiye'de kullanıma sunmaya başlamıştı. Ancak şirket, dünyada ilk kez Türkiye'de test etmeye başladığı reaksiyon özelliğini geri çektiğini duyurdu. İşte gerekçesi!

Twitter, dünyada ilk olarak Türkiye’de test ettiği yeni özelliğini geri çekti!

Twitter, geçtiğimiz günlerde ilk olarak Türkiye'de kullanıma sunduğu 'Emoji ile tepki verme' özelliğini geri çekti. Facebook kullanıcılarının yakından bildiği bu özellik, platform içerisindeki bir tweete, retweet ve beğenmenin yanı sıra kahkaha, alkış gibi emojilerle tepki verme imkanı sunuyordu.

Zira paylaşılan twitler hakkındaki düşüncelerimizi bir beğeni ile tam anlamıyla ifade edemiyoruz,  'Emoji ile tepki verme' özelliği işte tam da bu anlamda kullanıcılara yardımcı oluyordu. Zaten Twitter tarafından yapılan açıklamada da, emoji tepkilerinin, duyguları farklı şekillerde ifade etmek amacı ile geliştirildiği ifade etmişti.

Platform  'Emoji ile tepki verme' özelliğini geçici olarak kapattığı bilgisini, Twitter üzerinden Twitter Türkiye hesabı ile yapmış olduğu paylaşım ile duyurdu.

Özelliğin kaldırılması ile birlikte, önceden tepki eklenmiş olan tweetlerdeki emojiler de artık görünmez durumda. Bu özellik kaldırılmış olsa da, enteresan bir şekilde bazı kullanıcılarda hâlâ çalışmaya devam ediyor.