Twitter kendi OnlyFans platformu için kolları sıvadı

Twitter kendi OnlyFans platformunu oluşturmak için kolları sıvamıştı ancak şimdi bu planlar ertelendi. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Twitter kendi OnlyFans platformu için kolları sıvadı

Twitter, uzun yıllardır yaygın olan yetişkinlere uygun içeriklerden para kazanma imkanı sunan bir OnlyFans klonu oluşturmak için kolları sıvadı, ancak görünüşe göre şirket bu planından caymış olabilir. OnlyFans son dönemlerde oldukça yaygın olan bir platform haline geldi. Twitter da bu kapsamda kendi platformunu oluşturacaktı ancak zararlı cinsel içeriği etkili bir şekilde kontrol edemeyecekleri endişesi ile bu fikirden vazgeçtiler.

Twitter'ın şirketin böyle bir hamleyi gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini öğrenmek için bir araya getirdiği bir ekip konuyla ilgili endişelerini dile getirdi. Ekip, bu baharda "Twitter, çocukların cinsel sömürüsünü ve rıza dışı çıplaklığı geniş ölçekte doğru bir şekilde tespit edemiyor" ifadelerini kullanmıştı. Twitter sözcüsü Katie Rosborough bu tarz endişeler nedeniyle şirketin bu plandan vazgeçtiğini duyurdu.

Twitter kendi OnlyFans platformu için kolları sıvadı

Twitter kendi OnlyFans platformu için kolları sıvadı - Resim : 1

Twitter'ın, Yetişkin İçeriğinden Para Kazanma (ACM) projesini Mayıs ayında durdurduğu söyleniyor, bu anlaşma şu anda havada kaldı denebilir. Şirketin liderlik ekibi, daha fazla sağlık ve güvenlik önlemi almadan bu proje ile ilerleyemeyeceğini belirledi.

Reklamverenler de Yetişkinlere Yönelik İçerikten Para Kazanma fikrine kızmış olabilirler ancak Twitter bünyesinde yetişkinlere yönelik içerik fazalasıyla hali hazırda mevcut bu sebeple şirketin bundan para kazanmak istemesi de oldukça mantıklı bir hareket olabilir. OnlyFans, bu yıl, Twitter'ın 2021'de elde ettiği gelirin yaklaşık yarısı olan 2,5 milyar dolar gelir getirmeyi bekliyor. Twitter, içerik oluşturuculara, geniş kitlelerden doğrudan para kazanmanın çeşitli yollarını sunuyor.