Güncel

Twitter üzerinden tanıştığı 9 kadını tecavüz edip öldürdü!

Twitter'da tanışıp kandırdığı kişileri evine davet eden ve ardından da öldüren Shiraishi, duruşmalarda pişman olmadığını söylemişti.

Twitter üzerinden tanıştığı 9 kadını tecavüz edip öldürdü!

Japonya, geçtiğimiz yıllarda kan donduran bir katilin hikayesine tanıklık etmişti. Takahiro Shiraishi isimli bir kişi, Twitter'da tanıştığı 9 kişiyi katletmiş, öldürdüğü kişilere kemikleri de sadece 13 metrekare olan dairesinde saklamıştı. Kurbanların kemiklerini soğuk dolaplarda saklayan "Twitter Katili" lakaplı katil, evinde yapılan aramalardan sonra da gözaltına alınmıştı.

Twitter üzerinden tanıştığı 9 kadını tecavüz edip öldürdü!

Shiraishi, intihara meyilli olan kadınları kendisine kurban olarak seçiyordu. Seçtiği kişileri intihar etmelerine yardımcı olma vaadiyle kandırıyor ve evine davet ettiği kadınlara tecavüz edip hayatlarına son veriyordu. Üstelik kurbanlarının büyük çoğunluğu 15-26 yaş aralığındaydı. Shiraishi'nin avukatlarının yaptığı savunmaysa zaten ölmek isteyen insanların hayatlarına son verildiğini, bu yüzden suçun normal bir cinayetle kıyaslanamayacağı yönündeydi. Ancak bu savunma pek işe yaramış gibi gözükmüyor.

Japonya mahkemeleri, yaşanan cinayetleri tam 23 duruşmada sonuca bağlayabildi. Duruşmalar sırasında ifadesini veren katil, sadece uzun zaman birlikte olduğu kişiler için pişmanlık duyduğunu, diğer insanları öldürdüğü için pişman olmadığını söyledi. 

Twitter üzerinden tanıştığı 9 kadını tecavüz edip öldürdü! - Resim : 1

Japon medyasında yer alan bilgilere göre katil, mahkeme sürecinin uzamasından da şikayetçiymiş. Hatta mahkemeye, sürecin çok uzadığını ölüm cezası verilse bile kabul edeceği beyanında bulunmuş. Bu açıklamayı değerlendiren heyet süreci daha fazla uzatmadan kararı verdi ve 30 yaşındaki "Twitter Katili" ölüm cezasına çarptırıldı.

Yorumlar
Faruk Yildirim
Seçenek B. Islam a davet edip intehardan vazgeçirmek.
Cevapla
💎G@kko💎
Bele insanları Allah'a havale edim dünyanın sonu geli, dünya nere gidi bele
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.