Güncel

Twitter'a erişim problemleri yaşanıyor!

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter üzerinde erişim prolemleri mevcut. Platform üzerinde bazı tweetler ve profiller kayboluyor. İşte detaylar.

Twitter'a erişim problemleri yaşanıyor!

Twitter iyi bir gün geçirmiyor. The Verge'in bildirdiği bir rapora göre, kod dedektifi Jane Manchun Wong ve diğer kullanıcılar, bugün kısmi bir Twitter kesintisi fark ettiler. Bu da profil sayfaları da dahil olmak üzere bazı tweetlerin yok olmasına sebebiyet verdi.

Bildirilenlere göre Twitter’da birçok kullanıcı, yeni tweet’ler görmek için sayfalarını yenilediğinde ‘sistem kaynaklı’ bir problemle karşılaşıyorlar. Downdetector.com'a göre, Twitter'ın web sitesi ve uygulamasında erişim sorunu yaşanıyor.

Twitter'a erişim problemleri yaşanıyor!

Sosyal ağın durum sayfası yanlış bir şey göstermiyor, ancak problem yaşayan kullanıcıların sayısı artıyor. Twitter, Engadget'a sorunu araştırdığını ve takip edeceğini söyledi. Şirketin destek hesabı ayrıca kullanıcılara "vakalarda artış" hakkında bilgi verdi. En azından bu yazı itibariyle hala birçok tweet'i görüntülemek ve yeni gönderiler oluşturmak mümkün.

Wong, Twitter'ın bir kod geçişini geri alarak durumu "hafiflettiğini" kaydetti. Bu, bu ay şimdiye kadar yaşanan ikinci olay. 11 Şubat'ta şirket, insanların zaman çizelgeleri göndermesini veya yüklemesini engelleyen bir "teknik hata" yaşadı ve düzeltti. Arızaların birbiriyle ilişkili olup olmadığı belli değil, ancak uzun biçimli bir makale özelliğini test ettiği döneme denk gelmesi şirket açısından iyi değil. 

Erişim problemleri kısa sürede çözülse de sıklıkla tekrarladığı için şirket açısından problem oluşturuyor diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.