Güncel

Twitter'dan müzik alanında büyük atılım

Twitter, ses ve paylaşım şirketi SoundCloud'ı satın alabilir.

Twitter'dan müzik alanında büyük atılım

Twitter, büyüme sorununa çare olması için bir hamle yaparak müzik alanında bir satın alma yapabilir. Her iki şirkete yakın kaynaklara göre Twitter, SoundCloud müzik ve ses-paylaşım şirketini satın almayı düşünüyor.

Berlin merkezli SoundCloud kullanıcıların Web üzerinden ses dosyalarını yüklemesini ve paylaşmasını sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Ekim 2013 yılında şirket, 250 milyon kullanıcısı olduğunu açıkladı.

Eğer anlaşma gerçekleşirse bu satın alma Twitter’ın en pahalı kazanımı olacak. Bu yılın başlarında SoundCloud 60 milyon dolarlık fon açıkladı ve değerini 700.000.000 $ olarak açıkladı.

1400567343_shutterstock109841966-e1400514981750.jpg

Twitter geçen sonbaharda reklam alanında yoğunlaşmak için 300 milyon USD ile mobil reklam şirketi MoPub’u satın almıştı. Yeni anlaşma aynı zamanda Twitter'ın kullanıcılarına sunduğu müzik ve paylaşım hizmeti alanında ikinci girişimi olacak. Geçen yıl, Twitter tek başına bir Twitter Müzik uygulamasını başlattı ancak, Twitter Mart ayında bu uygulamayı öldürdü.

Her iki şirket, bu konuda açıklama yapmayı reddetti.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.