Güncel

Twitter'ın sesini kesecek yeni özellik geldi

Twitter'a gelen yeni ses kapama özelliği ile istemediğiniz kişilerden bildirim duymayacaksınız.

Twitter'ın sesini kesecek yeni özellik geldi

Eğer iOS ve Android destekli bir cep telefonunda Twitter kullanıyorsanız, sadece favori Twitter kullanıcılarınızdan bildirim almak istiyor olabilirsiniz. Twitter, web sitesinin yanısıra, iOS ve Android uygulamaları üzerinde kullanıcıları için bir ses susturma özelliği duyurdu.

Twitter’in yeni ses kapatma özelliğini ayrı ayrı takip ettiğiniz kişilerde de kullanabileceksiniz. Böylece tweetlerini kaçırmak istemediğiniz favori kişilerden gelen mesajlar için bildirim almış olacaksınız.

1399950286_twitter.png

Tweet ve retweet bildirimlerinin sadece sesi kesilmiyor. Buna ek olarak atılan tweet ve retveetlerin yanısıra seçiminize göre istemediğiniz kullanıcılardan herhangi bir mesaj veya farklı bir bildirim almıyorsunuz. Ayrıca ses bildirimi almayı engellediğiniz kullanıcıların sesini istediğiniz zaman tekrar geri açabilirsiniz.

Sessize alma, bir kullanıcının Tweetlerini zaman akışında gizlemenize olanak tanıyan bir özelliktir. Twitter'da bir kullanıcıyı sessize aldığınızda, bu kişinin içeriklerini göremezsiniz ve bu kullanıcıdan anında bildirim veya SMS bildirimleri alamazsınız.

Sessize alma konusunda bilmeniz gerekenler:

Sessize alınan kullanıcılar sizi takip edebilir ve içeriklerinizle etkileşim kurabilir.Sessize aldığınız bir kullanıcıyı takip edebilirsiniz. Bir kullanıcıyı sessize almanız, bu kullanıcıyı takibi bırakmanızı gerektirmez.Takip ettiğiniz ve sessize aldığınız kullanıcılardan gelen @yanıtlar ve @bahsedenler Bildirimler sekmenizde görüntülenmeye devam eder.Takip ettiğiniz ve sessize aldığınız kullanıcılar size direkt mesaj göndermeye devam edebilir.Bir kullanıcıyı sessize aldığınızda önceki Tweetleri görüntülenmeye devam eder; yalnızca sessize alındıktan sonra gönderilen Tweetleri gizlenir.

Bir Twitter kullanıcısını web'de sessize almak için:

Tweetten sessize alma:

Bir Tweette, Tweetin alt kısmında bulunan Diğer seçeneğine tıklayın.Sessize Al seçeneğine tıklayın.

Profilden sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kişinin profil sayfasına gidin.Bu kişinin profil sayfasında dişli simgesine tıklayın. Açılan işlemler menüsü görüntülenir.Listelenen seçeneklerden Sessize Al'ı seçin.

Bir kullanıcıyı web'de sessize aldığınızda bir onay çubuğu görürsünüz. Yanlışlıkla yaptıysanız, kullanıcıyı sessize alma işlemini iptal etmek için Geri al'a tıklayabilirsiniz.

Bir Twitter kullanıcısını iOS'ta sessize almak için:

Tweetten sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kullanıcının bir Tweetine dokunun.••• simgesine dokunun.Sessize Al seçeneğine ve onaylamak için Evet, eminim seçeneğine dokunun.

Profilden sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kullanıcının profil sayfasını ziyaret edin.Dişli simgesine dokunun.Sessize Al seçeneğine ve onaylamak için Evet, eminim seçeneğine dokunun.

Bir Twitter kullanıcısını Android için Twitter'da sessize almak için:

Tweetten sessize alma:

⋮ icon simgesine dokunun.Sessize Al @kullanıcıadı seçeneğine dokunun ve onaylayın.

Profilden sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kullanıcının profil sayfasını ziyaret edin.Dişli simgesine. dokunun.Sessize Al seçeneğine ve onaylamak için Evet, eminim seçeneğine dokunun.

Bir kullanıcıyı sessize aldığımı nasıl öğreneceğim?

Sessize aldığınız bir kullanıcının profilini ziyaret ettiğinizde kırmızı sessize alındı simgesini görürsünüz.

Sessize aldığınız bir Twitter kullanıcısının sesini açmak için:

Sessize alınan kullanıcının profilini Twitter'da ziyaret edin.Sesini açmak için Kırmızı sessize alındı simgesine tıklayın.

Hesapları takibi bırakma, engelleme ve spam olarak bildirme:

Kullanıcıları sessize almanın yanı sıra kullanıcıları takibi bırakabilir, kullanıcıları engelleyebilir veya hesapları spam olarak bildirebilirsiniz. Lütfen daha fazla bilgi için bu yardım sayfalarını okuyun.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.