Güncel

Uber Türkiye'den çekiliyor

Şöförlü araç hizmeti Uber, Türkiye'deki UberXL faaliyetlerini resmi olarak durdurduğunu açıkladı.

Uber Türkiye'den çekiliyor

Mobil uygulama üzerinden dünyanın dört bir yanında şöförlü araç hizmeti sunan Uber uzun süredir Türkiye'de tartışılan bir konu haline gelmişti. Taksicilerle gerilimin yaşandığı ve zaman zaman fiziksel saldırıların olduğu Uber, sonunda Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Platformdan yapılan yazılı açıklamaya göre kısa bir süre önce rakibi Careem'i satın alan Uber, Türkiye'deki UberXL faaliyetlerini durduruyor.

Türkiye'de UberXL faaliyetleri durduruldu

Dünyada farklı Uber çeşitleri olsa da Türkiye'de sadece minibüs tarzında otomobillerle yapılan UberXL hizmeti kullanılıyordu. Teknolojioku haber merkezine gönderilen açıklamada şirketin Taksi hizmeti ile devam edeceği açıklandı. İşte Uber'den yapılan resmi açıklama:

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700'den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

"Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul'da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye'de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul'daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye'ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz."

Yorumlar
🇹🇷 G@kko 🇹🇷
Oh ya eyi olmuş Allah razı olsun Reisden selam olsun taksici milli esnafımızı yetirmediler dış mihraklara
Cevapla
İlimOku
Ya sen ne ....
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.