Güncel

Ücretsiz maske İstanbul'da eczanelerde dağıtılacak!

İstanbul'da yaşayanlar için ücretsiz maske dağıtımının eczanelerde yapılacağı açıklandı.

Ücretsiz maske İstanbul'da eczanelerde dağıtılacak!

Daha önce ePTTAVM ve sonrasında e-Devlet üzerinden yapılacağı açıklanan ücretsiz maske dağıtımı için yeni adres şimdi de eczaneler oldu. Şimdilik sadece İstanbul için geçerli olacağı açıklanan bilgiye göre bu şehirdeki eczaneler ücretsiz maske dağıtımı yapacak.

Ücretsiz maske İstanbul'da eczanelerde dağıtılacak!

Konuyla ilgili olarak İstanbul Eczacılar Odası'ndan bir açıklama geldi. Açıklamada, "Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczanelerimiz üzerinden yapılması kararı alınmıştır" denildi.

Açıklamaya göre dağıtım süreci şu şekilde işleyecek:

  • Sağlık Bakanlığının temin edeceği maskeler İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaştırılacak ve eczanelerimize dağıtımı yapılacaktır.
  • Eczanelerimizin sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunması gerekmektedir. Talepler Bakanlık tarafından takip edileceği için tek bir depo üzerinden talepte bulunulması önemlidir.
  • 20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza "10 gün için kişi başına 5 adet maske" verilecektir.
  • Vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelerimize bildirerek maske alabilecektir. Eczacılarımız, bu kodu TİTCK tarafından İTS veya Reçetem Sisteminde açılacak yeni bir butona girecektir. TİTCK tarafından hangi sistemin kullanılacağı belirlendikten sonra sizlerle ayrıca paylaşılacaktır.
  • Uygulama eczanelere maskelerin ulaşmasının ardından başlayacaktır.
Yorumlar
aleyna baba
maske yerine apple ürünü aldım. evden dışarı çıkamıyorum şimdi. bağımlılık yaptı. hem maskeden daha ucuza geliyor.
Cevapla
💠Gakko💠
Rabbil alemin devletimize zeval vermesin inşallah harika bi uygulama vatandaşlarımızın duyarlı olması gereki izdiham yaşamadan eczanelerde bu imkandan faydananılmalı..
Cevapla
Lan Kasa Da Papel Yok
Günlerdir haftalardır bir maske dağıtım işini beceremedik hala.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.