USB-C bağlantı noktasına sahip ilk iPhone! Yuhh bu fiyat ne!

Evet, doğru okudunuz, USB-C bağlantı noktasına sahip bir iPhone artık mümkün. Fiyatını duyduğunuzda inanamayacaksınız. İşte o iPhone!

USB-C bağlantı noktasına sahip ilk iPhone! Yuhh bu fiyat ne!

Çalışan bir USB-C bağlantı noktasına sahip dünyanın ilk iPhone'u geçen ay piyasaya sürüldü ve şimdi açık artırmaya çıktı. Tabii ki resmi olarak resmi kanallardan satılmıyor hatta onu satan Apple'ın kendisi de değil. Hala üniversitede olan bir mühendisin çılgın projesi olarak hayata geçti.

İsviçre Federal Politeknik Okulu'nda okuyan robotik bölümü öğrencisi Ken Pillonel, bu cihazdan sorumlu. Usb-C'li bir iPhone beklemekten bıkmış ve o anın hiç gelmeyeceğini görünce işe koyulmuş.

Birkaç aylık araştırma ve çalışmalardan sonra Pillonel, bir iPhone X'e tamamen işlevsel bir şekilde entegre bir USB-C bağlantı noktası eklemeyi başarmış.

İşte ilk Usb-C Bağlantı Noktasına Sahip iPhone!

USB-C bağlantı noktasına sahip ilk iPhone! Yuhh bu fiyat ne! - Resim : 1

Bu iPhone bir mühendis tarafından çok fazla çaba, profesyonel malzeme ve ekipmanla yapılmış. Değiştirilmiş USB-C bağlantı noktası, şarj cihazı, veri aktarımı, geri dönüşümlü ve normal bir iPhone gibi çalışmaya devam ediyor. İşin ilginç tarafı ise cihaz şimdi eBay'de satılıyor.

Bu makaleyi yazarken, en yüksek teklif 85.550 Dolar’ı görmüştü. Açık artırmanın 11 Kasım’da kapanacağı düşünülürse bu fiyatın 100.000 Doları’ı göreceği tahmin ediliyor. Sadece 144 teklif ile fiyat bu noktaya gelmiş.

USB bağlantı noktasına sahip bir iPhone'a ihtiyaç duyanlardan biriyseniz, Bir Type-C to Lightning adaptörü satın almanızı öneririz. Bu cihaz için yaklaşık 85 adet iPhone 13 satın alma maliyetinden daha fazla ödemeniz gerekecek. İşte zevkler maalesef tartışılmıyor.