Xiaomi hızlı geliyor! Üretim için sırada bir ülke daha var!

Xiaomi geçen zamanlarda ülkemizde üretime başlamıştı. Şimdi ise firma yeni bir ülke için üretime başlayacak.

Xiaomi hızlı geliyor! Üretim için sırada bir ülke daha var!

Xiaomi, cihazlarının üretim alanını değiştirmek istiyor gibi görünüyor. Yakın zamanda üretimin Türkiye'ye taşınmasını sağlayan firma şimdi farklı bir ülkeye daha üretim bandı açacak. 

Bu açılım Lei Jun'un Çinli şirketi ile yerel ortaklarından biri arasındaki işbirliği sayesinde, gelecek yıldan itibaren net bir şekilde başlayabilecek. Bu ortak, ayrıca başka bir şirketinde yan kuruluşu durumunda.

Xİaomi yeni üretime başlıyor

Xiaomi hızlı geliyor! Üretim için sırada bir ülke daha var! - Resim : 1

Elimizdeki bilgilere göre, Xiaomi için akıllı telefon üretiminde bir yön değişikliğinden bahsediliyor. Pakistan üretim yapılacak bölge olacak. Marka, mobil cihaz üretiminin coğrafyasını genişletiyor ve Ocak 2022'de Pakistan'da montaja başlayacak.

Pazartesi günü Pakistan Menkul Kıymetler Borsası'na sunulan bir notta şunlar yazıyordu:

"Küresel tüketici elektroniği ve akıllı telefon devi Xiaomi, Air Link Communication Limited'in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluşu olan Select Technologies (Pvt) Limited'e Pakistan'daki cep telefonları için bir üretim ortağı olarak katıldı."

Air Link Communication Limited'in tamamına sahip olduğu bu yan kuruluşunun temel amacı, belirli markaların mobil cihazları için ek üretimini üstlenmek olacaktır. Bu, şirketin yalnızca Xiaomi için değil, diğer markalar için de akıllı telefonlar üreteceği (veya daha doğrusu bir araya getireceği) anlamına geliyor. 

Bu proje ile başlangıçta, yılda yaklaşık 2,5 veya 3 milyon akıllı telefonun üretimine ve montajına odaklanılacak ve yılda yaklaşık 450 milyon dolarlık gelire katkıda bulunacak. Xiaomi, Huawei'nin bıraktığı boşluğu hissettiği için Çin dışındaki operasyonlarını genişletmeyi düşünüyor. Rakamlar da firma lehine yükselmeye devam ediyor.

Güncel listelerde Xiaomi'nin şu anda dünyanın en çok satan akıllı telefon markası olduğunu ve hem Apple hem de Samsung'dan daha iyi performans gösterdiğini görmek mümkün.

Bakalım Xiaomi bu yükselişi sürdürebilecek mi?