Uygulama üzerinden yemek siparişi verenleri böyle oyuna getirmişler! Artık nasıl güveneceğiz?

Son dönemde uygulamalar üzerinden yemek siparişi vermek artık trend olmuş durumda. Peki yemek siparişi verirken, yapılan yorumlara ne kadar bakıyorsunuz?

Uygulama üzerinden yemek siparişi verenleri böyle oyuna getirmişler! Artık nasıl güveneceğiz?

Günümüzde dışarıdan yemek siparişi vermek, sıradan bir davranışa dönüşmüş durumda. Böyle olmasının temel nedeni ise yemek siparişlerinin basit bir şekilde oluşturulabiliyor oluşu. Hali hazırda dışarıdan hazır yemek siparişi verebileceğiniz bir çok uygulama mevcut. Trendyol Yemek, Getir Yemek ve Yemek Sepeti bu sektördeki ilk akla gelen isimler arasında bulunuyor.

Peki yemek siparişi verirken genel olarak kriteriniz ne? Pek çok kişi için bu sorunun cevabı aynı diyebiliriz. Yapılan yorumlar. Peki ama bu yorumlar ne kadar güvenilir?

Sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Trendyol Yemek geçtiğimiz gün uygulamaya önemli bir özellik getirdi. Artık restoran yorumlarında, siparişi veren kullanıcının ne sipariş ettiğini de görebiliyoruz.

Uygulama üzerinden yemek siparişi verenleri böyle oyuna getirmişler! Artık nasıl güveneceğiz?

Eskiden sipariş içeriği görünmüyor. Sadece yorumlara göz atabiliyorduk. Şimdi sipariş içeriğinin de görünmesiyle birlikte pek çok restoranın kendi puanını yükseltmek için nasıl üçkağıtlar çevirdiğine de şahit olduk.

Sipariş içeriğinin görüntülenmesi ile birlikte, birçok restoranın su ve benzeri ucuz ürünleri sipariş edip, yorumlar kısmında da “yemekleri çok güzel artık tek sipariş adresim burası” tarzında yemekleri övücü yorumlar yaptığına şahitlik ettik.

Size tavsiyemiz, yemek siparişi vermeden önce yorumlara baktığınız gibi bu yorumların sipariş içeriğine de göz atmanız yönünde olacaktır. Eğer bir restoran kendi puanını yükseltmek için su ve benzeri siparişler verip şişirme yorumlar yaptıysa oradan kaçarak uzaklaşabilirsiniz.