Güncel

Uyuyan Bitcoin adresleri şimdiye kadarki en büyük BTC miktarını 'hodl' ediyor!

Uyuyan Bitcoin adresleri şimdiye kadarki en büyük BTC miktarını 'hodl' ediyor! Diğer bir deyişle elinde tutuyor!

Uyuyan Bitcoin adresleri şimdiye kadarki en büyük BTC miktarını 'hodl' ediyor!

Farklı nedenlerle, bazı Bitcoin ( BTC ) adreslerinin dijital varlıkta önemli miktarda para tutmasına rağmen yıllarca işlem yapmadığı ve adresleri uyku durumuna düşürdüğü bilinmektedir. 

Uyuyan Bitcoin adresleri şimdiye kadarki en büyük BTC miktarını 'hodl' ediyor!

Özellikle, bu tür adreslerde tutulan Bitcoin sayısı artmaya devam ediyor. Bitinfocharts'ın verilerine göre , 22 Ağustos itibariyle, son beş yılda atıl adreslerde tutulan kümülatif Bitcoin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 17.87 milyon BTC'ye ulaştı.

Uyuyan Bitcoin adresleri şimdiye kadarki en büyük BTC miktarını 'hodl' ediyor! - Resim : 1

Uyuyan Bitcoin adresleri tablosu. Kaynak: Bitinfocharts

Verilere göre, atıl adreslerdeki Bitcoin, şu anda tedarik edilen 19.12 milyon BTC'nin %90'ından fazlasını oluşturuyor. En yüksek sıradaki hareketsiz adres, Bitcoin'in basın zamanında 21.200 $ olan piyasa değerine göre yaklaşık 1,6 milyar $ değerinde 79.957 BTC'ye sahiptir. Kümülatif olarak, ilk beş atıl adres, 3,9 milyar dolar değerinde 185.096 BTC'ye sahip.

Uyuyan Bitcoin adresleri şimdiye kadarki en büyük BTC miktarını 'hodl' ediyor! - Resim : 2

İlk beş uyuyan Bitcoin adresi. Kaynak: Bitinfocharts

Özellikle, atıl bir Bitcoin adresi, sıfır olmayan bir bakiye ile belirli bir süre boyunca giden işlemi olmayan adresleri ifade eder. Bu tür adreslerde baskınlık için birkaç faktör vardır.

Hareketsiz hesaplar için sürücüler

HODLing yatırım stratejisi, adreslerin önemli bir kısmını oluşturuyor. Özellikle, kripto para piyasasıyla ilgili volatiliteye rağmen, birçok yatırımcı nakit çıkışı yapmak için gelecekteki bir ralliye bahis yapıyor. 

Kripto para birimlerinin piyasa düzeltmelerine rağmen hızlı kar elde etmenin bir yolu olarak ortaya çıktığını da belirtmekte fayda var.

Ek olarak, bazı atıl hesaplar, esas olarak özel anahtarların veya fiziksel cüzdanın kaybı nedeniyle erişilemez fonlar gerektirir. Bireylerin şifrelerini unutması veya kaybetmesi ve nihayetinde kripto para birimlerini kaybetme olasılığı vardır. Bu nedenle, uyuyan BTC adreslerinin varlıkları bu lotun altına düşebilir.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.