Güncel

Van için Türkiye Kumbarası ödül aldı

Turkcell, “Van için Türkiye Kumbarası” ile IPRA Altın Dünya ödüllerinde Birleşmiş Milletler tarafından verilen “BM Özel Ödülü”nün sahibi oldu.

Van için Türkiye Kumbarası ödül aldı

Turkcell, Van’da yaşanan depremler sonrası MEB himayesinde TEV işbirliğinde başlattığı “Van için Türkiye Kumbarası” ile IPRA Altın Dünya ödüllerinde Birleşmiş Milletler tarafından verilen “BM Özel Ödülü”nün sahibi oldu. İstanbul’da düzenlenen ve 15 ülkeden 33 şirketin ödüllendirildiği uluslararası Gala Gecesi’nde, Turkcell adına ödülü Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler aldı.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, halkla ilişkiler alanında en prestijli organizasyonlardan biri olarak kabul edilen IPRA Altın Dünya ödüllerinde Birleşmiş Milletler tarafından verilen “Özel BM Ödülü”nün sahibi oldu. Turkcell, Van’da yaşanan depremler sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde hayata geçirdiği “Van için Türkiye Kumbarası” projesi ile ödüle layık bulundu. Van’da kapsamlı bir Öğretmen Kampüsü ve Öğrenci Yurdu inşa edilmesi ve öğrencilere burs verilmesine olanak sağlayan proje kapsamında, Turkcell Kumbaraya 5 milyon TL atmış ve tüm Türkiye’yi Van’da başlattıkları eğitim seferberliğine ortak olmaya davet etmişti.

1352543536_van-ilan-k.jpg

IPRA Altın Dünya ödülleri, İstanbul’da gerçekleşen uluslararası Gala Gecesi’nde sahiplerini buldu. Gecede ve 15 ülkeden 33 şirket ödüllendirildi.

Kumbaraya tüm Türkiye’den destek yağdı

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler törende yaptığı konuşmada, “Van’da yaşanan depremlerin ardından hızla harekete geçtik ve neticede ortaya aklımızı, yüreğimizi ve insanımıza duyduğumuz sevgiyi içine kattığımız Van için Türkiye Kumbarası projesi çıktı. 5 milyon TL katkıda bulunarak başlattığımız Kumbaramıza tüm Türkiye destek oldu ve gelen bağışlarla 9,5 milyon birikti. Projemiz her aşamada şeffaflığıyla da tüm dünyaya örnek oldu. Öğrencilerimiz yurtlarına yerleşti. Öğretmenlerimiz ise Öğretmenler Günü’nden önce evlerine yerleşiyor. Bir hayal kurduk, gerçekleştirdik. Hem bunun mutluluğunu hem de BM özel ödülüne layık bulunmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Öğretmen Kampüsü ve Öğrenci Yurdu kısa sürede tamamlandı

Tüm Türkiye’yi üzüntüye boğan deprem felaketinin ardından Turkcell, kentte umutların yeniden yeşerebilmesi için bir seferberlik başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde Van için Türkiye Kumbarası adını taşıyan dev projenin ilk adımları atıldı. Turkcell’in müşterilerinden aldığı güçle 5 milyon TL attığı kumbarada biriken meblağ, aradan geçen süre zarfında tüm Türkiye’den gelen bağışlarla 9,5 milyona ulaştı. Proje kapsamında Van’da bir Öğretmen Kampüsü ve Öğrenci Yurdu inşa edildi, Endüstri Meslek Liseleri’nde okuyan 100 öğrenciye eğitim bursu sağlandı. Öğrenciler, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla beraber 1.500 metrekarelik bir alana yayılan ve 132 kişi kapasiteli yurda taşındılar. 100 öğretmene barınma imkanı sağlaması hedeflenen Öğretmen Kampüsü ise gelen bağışlarla 192 kişi kapasiteye ulaştı. Öğretmenlerimizin önümüzdeki günlerde evlerine yerleşecekler.

Turkcell ayrıca, Van ve çevresinde deprem sonrasında yaşanan işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla Van-Erciş’te 100 kişi kapasiteli MEB İletişim Merkezi açtı. Bu merkezde istihdamın yarısı engelli çalışanlar ile sağlanıyor.

Yorumlar
Misafir
CHIP reklam almış onu bile haber diye girmişsiniz, teknoloji ile ne alakası var bu yardımın, bu kadarda kopyala yapıştır olmaz ki... Teknolojioku: Belirtilen haber herhangi bir yerden alıntı değildir. TURKCELL tarafından Teknolojioku'ya gönderilen basın bültenidir. Mevcut bütün basına iletilir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.