Güncel

Veriler, Bitcoin'in balinaların desteğinden yoksun olabileceğini gösteriyor!

Veriler, Bitcoin'in yükseliş eğilimini sürdürmek için balinaların desteğinden yoksun olabileceğini gösteriyor!

Veriler, Bitcoin'in balinaların desteğinden yoksun olabileceğini gösteriyor!

Bitcoin (BTC) birikimi son haftalarda ve aylarda yavaş yavaş artıyor ve Finans analizleri ile bilinen Finbold'un da belirttiği gibi birikim cüzdanlarının sayısı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak veriler, Bitcoin'in yükseliş eğilimini sürdürmek için balinaların desteğinden yoksun olabileceğini işaret ediyor!

Veriler, Bitcoin'in balinaların desteğinden yoksun olabileceğini gösteriyor!

Bununla birlikte, BTC fiyat seviyesi ile ilgili olarak Bitcoin zincir üstü birikim modellerine bakıldığında, 1 BTC'den (küçük balık) daha az varlığa sahip olan sahiplerin sayısı ile 1.000 - 10.000 BTC aralığında varlığa sahip olanlar (balinalar) arasında bir boşluk olduğu açıktır. 

Özellikle, Bitcoin varlıklarındaki Ekim 2020'den bu yana yaşanan değişim, 12 Mart'ta zincir üstü veri platformu Ecoinmetrics tarafından vurgulandığı gibi, balinalar dağıtılırken daha küçük sahiplerin sayısının önemli ölçüde artmaya devam ettiğini gördü.

Bitcoin balinaları ve küçük balıklar şu anda iki farklı dünya gibiler. Balinalar dağılırken küçük balıklar yarın yok olacakmış gibi birikiyorlar. Balinalar olmadan, yukarı yönlü bir trend için yeterli momentum olduğu ise şüpheli görünüyor. Elbette bu içeriğimizde yer alan bilgilerin yatırım tavsiyesi niteliğinde olmadığını ayrıca belirtelim.

BTC birikimi. Kaynak: Ekoinmetri

Platform, böyle bir tutarsızlıkla, balinalar olmadan amiral gemisi dijital varlığının yukarı yönlü yörüngesine devam etmesi için yeterli ivmenin olacağının belirsiz olduğuna dikkat çekti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.