VISA, o ülkelerde, Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürecek!

VISA, İngiltere ve 40 APAC ülkesinde Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürecek!

VISA, o ülkelerde, Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürecek!

Önde gelen bir kripto ödeme platformu olan Wirex, Birleşik Krallık ve Asya-Pasifik (APAC) bölgesindeki ayak izini genişletmek için ödeme devi Visa (NYSE: V ) ile uzun vadeli bir stratejik ortaklık kurduğunu duyurdu.

VISA, o ülkelerde, Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürecek!

Kripto ödeme şirketi 13 Şubat'ta yaptığı basın açıklamasında, ortaklık kapsamında Wirex'in Bitcoin ( BTC ) gibi varlıklar için 40'tan fazla ülkeye doğrudan kripto özellikli banka kartı ve ön ödemeli kartlar çıkaracağını söyledi.

Ortaklık, iki ülke arasında Avrupa, ABD ve APAC gibi önemli pazarlarda daha fazla işbirliğini destekleyecek.

Genişleyen kripto ödeme hizmetleri

Gelişme, en büyük müşteri tabanı İngiltere ve APAC'da hızlı büyüme ile dünya çapında beş milyondan fazla müşteriye sahip olan Wirex için bir başka kilometre taşıdır. Ortaklığın daha fazla insanı kriptonun avantajlarına erişmesi için güçlendirmesi bekleniyor.

"Visa, dijital para birimlerini banka ve tüccar ağımıza bağlayarak tüketicilere daha fazla ödeme seçeneği sunmak istiyor. Asya Pasifik Dijital Ortaklıklar Başkanı Matt Wood, Wirex'in Asya Pasifik'teki odağını genişleterek insanların kripto bakiyelerini bölgede Visa kabul eden milyonlarca satıcıda harcamasını kolay ve sorunsuz hale getirmesi bizi heyecanlandırıyor.

Diğer yandan, Wirex APAC'ın Bölge Genel Müdürü Svyatoslav Garal, Visa'nın emniyet, emniyet ve yenilikçiliğinin şirketin yeni nesil bir uygulama ve kart geliştirmeye devam etmesine yardımcı olacağına dikkat çekti.

Wirex'in birincil müşteri tabanı Birleşik Krallık'ta olmasına rağmen, tam kayıt son tarihinden önce bölgenin Mali Davranış Otoritesi'nin (FCA) geçici kayıt rejiminden çekildiğini belirtmekte fayda var. Bu, artık İngiltere merkezli müşterilere Hırvatistan'da lisanslı bir yan kuruluş aracılığıyla hizmet verdiği anlamına geliyor.

Gerçekten de Wirex, çeşitli destekçilerden gelen önemli sermaye girişiyle desteklenen bir özellik olan küresel genişleme planlarını uzun süredir açıkça ortaya koyuyor.

Visa kripto genişlemesi

Aynı zamanda Visa, kripto para cüzdanları ve metaverse için ticari marka başvurusunda bulunduktan sonra birkaç ürünü piyasaya sürmek niyetiyle kripto alanına da giriyor.

2022'de şirket, 40 ülkede kripto destekli banka kartları sunmak için artık çökmüş olan FTX kripto borsası ile ortaklığın yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) limitsiz bir Bitcoin kartı da piyasaya sürdü.