Güncel

Vitalik Buterin yaptığı hatayı düzeltti! Yaptığı bağışı 100 katına çıkardı

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, deprem mağdurları için oluşturulan ve Ahbap’a aktarılacak olan fona toplamda 100 ETH’lk bağışta bulundu.

Vitalik Buterin yaptığı hatayı düzeltti! Yaptığı bağışı 100 katına çıkardı

Vitalik Buterin, deprem mağdurları için oluşturulan ve Ahbap’a aktarılacak olan fona toplamda 100 ETH’lk bağışta bulundu. Miktar, mevcut fiyata göre yaklaşık 150 bin dolar ediyor.

Büyük tepki çekmişti

Buterin, dün yaptığı işlemde önce 1 ETH bağışlamış ve tepki çekmişti. Bunun bir test işlemi olup olmadığı bilinmezken kurucu isim, bugün 99 ETH daha aktardı. Hayırseverliği ile bilinen Buterin, bugüne kadar sık sık bağışları teşvik etti veya bizzat bağışta bulundu. En büyük örneği ise pandemi sırasında Hindistan’a yaptığı yardımdı.

Kripto bağışları büyüyor

Kripto topluluğu, deprem felaketinin başından bu yana mağdurların yaralarını sarmak için çaba gösteriyor. Bu doğrultuda oluşturulan kripto para bağış adreslerine milyonlarca dolar değerinde destek sağlandı. Haluk Levent’in başında bulunduğu Ahbap’ın kripto para cüzdanlarına bugün itibari ile 4 milyon 215 bin dolar değerinde kripto para gönderildi. Diğer fonlarla birlikte toplandığında elde edilen kripto para bağış tutarı 6 milyon dolara yaklaşıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.