Vitalik Buterin'e büyük tepki! Depremzedelere yaptığı bağış şaka gibi!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'den şaşırtıcı ve hayal kırıklığı yaratan bir deprem bağışı geldi. Buterin, AHBAP Vakfı'na depremzedeler için 1 ETH'lik bağış yaptı.

Vitalik Buterin'e büyük tepki! Depremzedelere yaptığı bağış şaka gibi!

Kahramanmaraş merkezli deprem Türkiye’yi hüzne boğarken, kripto para dünyasının bu anlamdaki hızlı aksiyonu gözlerden kaçmadı. Kısa sürede kripto para bağışının önü açılırken, birçok şirket ve tanınan kripto para fenomenleri önemli bağışların yapılmasına ön ayak oldular.

Sadece 1 ETH!!!

Türk Ethereum topluluğu da özellikle Vitalik Buterin’e ulaşarak kripto para bağışlarının artması yönünde de bir adım atmıştı. Buterin’e Türkiye’deki depremin yarattığı hasarın çok ciddi olduğu yönünde bilgiler verilmiş ve onun etkisiyle de daha fazla kişiye ulaşılarak, daha fazla bağış toplanması hedeflenmişti. Topluluk Buterin’e ulaşsa da, Ethereum kurucusundan “şaka gibi” bir rakamda bağış geldi. Buterin depremzedeler için 1 ETH’lik bağış yaptı.

Daha önce Hindistan’a SHIB vasıtasıyla yaptığı 1 milyar dolarlık bağışla ve insani konulardaki duyarlılığıyla bilinen Buterin’in Türkiye’deki felaket karşısında böyle bir yardımda bulunması da tepki çekti. Birçok kripto fenomeni ve takipçiler Buterin’in bu bağışı üzerine sert tepki gösterdiler. Bazıları Buterin’in dünyayı teşvik etmek için yardım yaptığını söylese de miktarın çok daha fazla olması gerektiği yönünde birleştiler. Buterin Ukrayna’ya da Rusya savaşından ötürü 5 milyon dolar bağışlamıştı.

Özellikle Türk olmayan kişilerin, kripto adreslerinin dolandırıcılara ait olmadığının garanti edilmesi yönündeki talepleri açısından Vitalik Buterin’in yolladığı bağış önemli olabilir. Onun ETH yolladığı adresin güvenli olduğu bilgisi büyük bir bağış furyası da başlatabilir ancak rakamın düşük kalması ve Vitalik’in şu ana kadarki sessizliği, bu durumun büyümesini engelliyor.