Güncel

Vodafone yeni Blockchain tabanlı 'Nesnelerin Ekonomisi' platformunu başlattı!

Vodafone, bağlı cihazlara müşteri adına güvenli otomatik işlemler gerçekleştirme yetkisi veren blok zinciri destekli bir platform başlattı.

Vodafone yeni Blockchain tabanlı 'Nesnelerin Ekonomisi' platformunu başlattı!

Resmi bir açıklamaya göre, Digital Asset Broker (DAB) adlı yeni platform, Nesnelerin İnterneti (IoT) platformunun gücünden yararlanıyor ve Vodafone müşterilerinin yeni 'Nesnelerin Ekonomisi'nden faydalanmasına yardımcı olacak.

Vodafone yeni Blockchain tabanlı 'Nesnelerin Ekonomisi' platformunu başlattı!

Günümüzde çoğu bağlı cihaz ve sensör, İnternet üzerinden bilgi toplar ve gönderir. Ancak Vodafone'un yeni 'Economy of Things' platformu bundan daha da ileri gidiyor. Doğrulanmış bağlı cihazların, araçların, akıllı şehir mobilyalarının ve makinelerin, kullanıcının müdahalesi olmadan sorunsuz ve güvenli bir şekilde işlem yapmasına olanak tanır.

Vodafone'un yeni platformu, kendi karmaşık altyapısını oluşturan işletmeler yerine, herhangi bir cihaza benzersiz bir dijital kimliğe sahip olacak. Daha sonra mobil SIM tarafından güvence altına alınan cüzdan ve ödeme teknolojisini kullanarak diğer cihazlarla güvenli bir şekilde iletişim kurabilir ve işlem yapabilir.

Platform, blockchain teknolojisi kullanılarak güvence altına alınmış. Vodafone DAB'ye bağlı tüm cihazlar doğrulanır ve ardından güvenli ve şifreli bağlantılar üzerinden veri ve para alışverişi ve ticareti için otomatik olarak yetkilendirilir.

Vodafone Baş Teknoloji Sorumlusu Johan Wibergh, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada “Avrupa ve Afrika'daki müşterilerimiz için şirket içi yeni, ölçekli platformlar inşa ediyoruz. En son platformumuz olan bu, gündelik nesnelerin ve cihazların bizim adımıza pazarlık yapabileceği, hizmetleri satın alabileceği ve satabileceği yeni Nesnelerin Ekonomisini yönlendirecek. “Ortaklıkları hızla genişletmek ve ekosistemi dünya çapında diğer özellikleri ve ödeme planlarını içerecek şekilde genişletmek için diğer birçok şirketle aktif olarak konuşuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.