Güncel

Washington Post bakın kimin oldu!

Washington Post'u satın alan ünlü kim?

Washington Post bakın kimin oldu!

Online mecraların yükselişi ile hem dünyada hem ülkemizde eski popülerliği kalmayan basılı yayınlar, son yıllarda el değiştirme trendine girdi. Bazılarının basılı yayıncılığı bıraktığı sektörde bazı yayınlar da el değiştiriyor.

Bunun en son örneği ise ABD merkezli Washington Post gazetesi oldu. Ünlü online satış mağazası Amazon.com'un CEO'su ve kurucusu Jeff Bezos, gazeteyi 250 milyon Dolar karşılığında satın aldı. Gazete çalışanlarına yazılı bir açıklama yapan Bezos, 'yeni yaklaşımlara ve sizindeneyiminize ihtiyacımız var' dedi.

1375778620_bezos11.jpg

Gazetenin sahibi olduğu Post Company'de, gazete bölümünün operasyonel maliyetleri önemli bir yekün teşkil ediyordu. Son yıllarda zararda olan gazete bölümü, şirketin en büyük maliyetlerinden birini oluşturuyordu. Post Company'nin sadece yazılı basın alanında değil farklı sektörlerde de yatırımları bulunuyor. Satın alma sonrasında bu yatırımların bir kısmının devam edeceği düşünülüyor.

Ödeme kişisel servetten 

Öte yandan Jeff Bezos'un bu satın almayı tamamen kişisel geliri ile yaptığı, Amazon.com'un bu satışta yer almadığı da açıklandı. 80 yıl ve 4 nesildir Graham ailesinin olan Post Company'nin sahibi de Bezos oldu. Gazetenin Yönetim Kurulu Başkanı Donald Graham, yeni bir ismin Washington Post için daha iyi olabileceğini düşündüklerini ifade etti. Öte yandan satışın 60 gün içinde tamamlanması bekleniyor. 

Her ne kadar Jeff Bezos gazeteyi nasıl bir vizyona doğru götüreceğini kesin olarak açıklamasa da online dünyaya doğru bir geçiş yapacağı düşünülüyor. Amazon.com'un en önemli ürünlerinden olan Kindle e-kitap okuyucusu ile Washington Post entegrasyonu da kulislerde konuşulan bir diğer işbirliği modeli olarak karşımıza çıkıyor. 

Yorumlar
Misafir
siyonistler kamuoyunu medya ile yonlendirebileceklerini iyi bilirler.turkiyede oldugu gibi
Cevapla
Misafir
bizene arkadaş yaw
Cevapla
Misafir
anca siyaset başka bi halt bildikleri yok adamların
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.