Güncel

WhatsApp emoji özelliğini "nihayet" sundu!

WhatsApp uzun süredir söz ettiği ancak bir türlü sunmadığı mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini nihayet kullanıma sundu. İşte tüm detaylar.

WhatsApp emoji özelliğini "nihayet" sundu!

WhatsApp, uzun süredir mesajlara emoji ile tepki verme özelliğinden söz ediyordu. En popüler mesajlaşma platformu nihayet söz konusu özelliği kullanıma sundu. bugün kullanıma sunduğunu açıkladı. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar artık mesajlara belirlenen altı emoji ile tepki verebilecek.

Ülkemizde de son derece popüler olan WhatsApp, kullanıma sunduğu yeni özelliklerle kullanıcılarının mesajlaşma deneyimini iyileştirecek. Geçtiğimiz yıl yaşanan gizlilik ve güvenlik problemleri nedeniyle kullanıcı kaybeden platform şimdi bunu yerine geri koymayı planlıyor.

WhatsApp beklenen özelliği "nihayet" sundu!

whatsapp emoji

Şirketin planlarından biri de mesajlara emoji ile tepki verme özelliği olacak. Rakibi olan Telegram'da hali hazırda mesajlara emoji ile tepki verme özelliği var. Bu açıdan WhatsApp'ın biraz geciktiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak neticede beklenen özellik nihayet kullanıma sunuluyor.

Özelliğin geldiğini duyuran ilk duyuru ilk olarak Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapıldı. Zuckerberg Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “Whatsapp’ta mesajlara emoji ile tepki vermenizi sağlayacak ‘Tepkiler’ bugün kullanıma sunuluyor” ifadelerini kullandı.

Hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulan ‘Tepkiler’ isimli özellik artık herkes tarafından kullanılabiliyor. Mesajlara şu an için yalnızca 6 adet emoji kullanarak tepki verilebilirsiniz. Ek olarak WhatsApp, Instagram’dakine oldukça fazla benzeyen özellik ile ilgili birkaç önemli notu da kullanıcılar ile paylaştı; Tepki mesajlarıyla ilgili ortaya çıkan bir diğer detay ise kaybolan mesajlarda mesajla birlikte tepkilerin de silinmesi. Tepkileri ve sayılarını gizlemek ise mümkün değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.