Güncel

WhatsApp tepki emojileri geliyor! İşte nasıl görünecekleri

WhatsApp uzun süredir beklenen mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini nihayet getiriyor. İşte uygulamanın sunacağı tüm yenilikler.

WhatsApp tepki emojileri geliyor! İşte nasıl görünecekleri

WhatsApp, yanlış bilgilerin yayılmasını azaltabilecek özellikler de dahil olmak üzere gelişmiş bazı yenilikler sunuyor. Başlangıç ​​olarak, WhatsApp insanların sohbetleri karıştırmadan düşüncelerini paylaşmasına yardımcı olmak için tepki emojisi ekliyor. Ayrıca 32 kişilik daha büyük sesli aramalar için destek geliyor. Buna ek olarak yapılan projelerde işbirliğine yardımcı olmak için 2 GB'a kadar dosya paylaşma seçeneği de ekleniyor.

WhatsApp tepki emojileri geliyor! İşte nasıl görünecekleri

whatsapp emoji

Daha da önemlisi, grup yöneticileri mesajları silme yetkisine sahip olacak. Bu da özellikle kalabalık gruplarda önemli mesajların ön plana çıkmasına yardımcı olacak bir özellik diyebiliriz. Buna ek olarak yanlış bilgilerin yayılmasını da engelleyebilecek olan gruplardan mesaj silme özelliği sahte iddiaların yayılmasında yardımcı olabilir. Tabi ki mesajları silme özelliği grup yöneticilerine bağlı olacak.

Söz verilen özellikler "önümüzdeki haftalarda" sunulacak ve Topluluk yükseltmeleriyle birlikte gelecek. Mesajlara emoji ile tepki verme özelliği uzun süredir konuşuluyordu ve nihayet gerçekleşiyor diyebiliriz. Uygulama özelliği ilk olarak belirli bölgelere sunacak ardından daha geniş bir kapsamda her kullanıcıya açılacak. Şirket özellikle geçen yıl ortaya çıkan gizlilik sözleşmesi ile ilgili problemler sebebiyle bir çok kullanıcıyı kaybetmişti. Ancak bu yıl sunduğu yeniliklerle bu problemleri çözmeye çalıştıklarını söyleyebiliriz. Bu kapsamda yeni özellikler gelmeye devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.