Güncel

WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği geldi!

WhatsApp'ın merakla beklenen Medya Görünürlüğü özelliği beta kullanıcıları için sunuldu. Bu özellik ile artık WhatsApp medyaları telefon galerisinde görünmeyecek.


Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, Android beta uygulamasına yeni bir güncelleme yayınlayarak uygulamayı 2.18.159 sürümüne yükseltti.

Gün içerisinde grup mesajlaşmalarından birçok fotoğraf ve video görüntüsü bizden habersiz olarak paylaşılabilmektedir. Tüm bu medya dosyaları da cihazın galerisinde görüntülenir bildiğiniz üzere. Medya Görünürlüğü özelliği sayesinde isteyen kullanıcılar, WhatsApp medyalarının telefon galerisinde görüntülenmesini engelleyebilecekler. 

Medya Görünürlüğü özelliği şu anda tüm WhatsApp beta kullanıcılarına sunulmuş durumda. Ayarlar’dan Veri ve Depolama Kullanımı’na girerek aktif ya da pasif duruma getirebilirsiniz. Eğer özelliği görüntüleyemiyorsanız, Play Store’a girerek uygulamanın 2.18.159 sürümüne güncellenip güncellenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bir diğer gelen özellik ise; WhatsApp, Android uygulamasına da iOS uygulamasındakine benzer iki yeni kısayol ekledi. Sağ altta bulunan ‘sohbet’ ikonuna tıkladığınız zaman ortaya çıkan kısa yollardan ‘yeni kişi’ yazana tıkladığımızda cihazımıza yeni bir numarayı kaydedebiliyorken, ‘yeni grup’ kısayoluna tıkladığımızda ise yeni bir WhatsApp grubu oluşturabileceksiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.