Güncel

WhatsApp, Windows için beklenen uygulamayı nihayet sundu!

Popüler mesalaşma uygulaması WhatsApp yeni özelliğini duyurdu. İşte söz konusu uygulamanın yeni Windows özelliği.

WhatsApp, Windows için beklenen uygulamayı nihayet sundu!

WhatsApp, kullanıcıların telefonlarının yanlarında olmasına gerek kalmadan arama yapmaya, almaya ve mesaj göndermeye devam edebilmeleri için bir masaüstü bilgisayarı bağlamasına olanak tanıyor. Şirket nihayet beklenen bir diğer güncellemeyi daha sunuyor. Bu kapsamda popüler mesajlaşma uygulaması ne gibi bir değişiklik yapmış gelin bir bakalım.

Şirket, bir tarayıcı veya web tabanlı bir WhatsApp masaüstü uygulaması aracılığıyla WhatsApp Web aracılığıyla yenilikler sunuyor. WhatsApp, artık Windows'ta yerel olarak çalışacak şekilde güncellenen yerel bir Windows uygulamasını piyasaya sürüyor.

WhatsApp, Windows için beklenen uygulamayı nihayet sundu!

WhatsApp, Windows için beklenen uygulamayı nihayet sundu! - Resim : 1

Uygulama yüzeyde gerçekten farklı görünmese de Windows'a özel sunulan uygulama daha iyi çalışacak, daha az kaynak kullanacak ve eskisinden daha hızlı başlatılacak. Bu uygulamalar, telefonunuz çevrimdışıyken klavyenizden sohbetleri canlı tutmanıza da olanak tanıyacak. WhatsApp ayrıca yerel bir MacOS uygulaması yayınlayacak, ancak bu hala geliştirme aşamasında.

MacOS uygulaması kapalı bir betada test ediliyor ve bir MacOS “Evrensel uygulaması” olarak gelecek, yani WhatsApp uygulamasının iPhone sürümünü temel alacak ve Apple silikon dizüstü bilgisayarlarda yerel olarak çalışacak. 9to5Mac, yeni WhatsApp masaüstü uygulamasının erken beta sürümünün mevcut sürümden önemli ölçüde daha hızlı olduğunu bildiriyor.

Yeni WhatsApp masaüstü uygulamasını hangi platformda kullanırsanız kullanın, yine de onu bir telefon numarasına bağlı bir akıllı telefon hesabına bağlamanız gerekecek. Bağlandıktan sonra, bağlı her cihazda uçtan uca şifreleme ile mesaj gönderip alabilir ve WhatsApp aramaları yapabilirsiniz. 

Yorumlar
Cuma
Whatsapp
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.