Güncel

Yeni Galaxy Note serisi beklerken katlanabilen Galaxy Note'mu?

Samsung firmasının sevilen modeli olan Galaxy Note serisi bu sene gelmeyebilir. Patente bakacak olursak Samsung katlamaya devam edecek gibi duruyor.

Yeni Galaxy Note serisi beklerken katlanabilen Galaxy Note'mu?

Artık Samsung, katlanabilir cihazlara daha ağırlık veriyor. Bu modelleri ayrı bir hatta toplamış ve piyasada oldukça aktif rol oynamıştı (Pazar payı %85). Ancak şirket, Galaxy Note serisini, şimdilik ya rafa kaldırdı yada maalesef toprağa gömdü. Tanınmış sızıntıcı Ice Universe içeriden aldığı bilgilere göre, şirketin bu seriye yalnızca bir ara verdiğini ve Galaxy Note serisinde, tasarımsal olarak bir güncellemenin yayınlanacağını ayrıca açıkladı.

Galaxy Note 21 yok, katlananından versek?

Belki de Samsung bu hat için farklı bir senaryo hazırlamış olabilir, belki de alışılmış Monoblok cihazlardan katlanır cihaz üretimine geçme yapabilirler. Bu varsayım, şirketin Flex Note ticari markasını tescil ettirdiği gerçeğiyle ortaya atılmıştır. Bu bilgilerin ortaya çıkması, şirketin yeni akıllı telefonunu tanımlayan, Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından bir patentin yayınlanmasıyla aynı zamana denk gelmeside manidar gözüküyor. Yoksa firma artık klasik telefon üretiminden katlanabilen telefonlara mı geçecek?

LETSGODIGITAL'ın paylaştığı resimleri inceleyelim:

Önümüzdeki patentte, esnek bir panelin arka panele girdiğini ve neredeyse yarısını kaplayan katlanır bir cep telefonu olduğunu görüyorüz. Bu tasarım, Xiaomi Mi Mix Alpha'nın bir tür analoğu şeklinde. Ancak katlanır bir form faktörü var ve manyetik bir yuvaya sahip kalem için bir bölmenin de varlığı söz konusu. Bir çift kamerada ekranın hemen arkasında yer alıyor

Şu anda, bu sadece uygulanabilecek bir patent aşaması. Şirketin böyle bir cihazı piyasaya süreceği konusunda henüz bir kesinlik yok ve eğer bu cihaz gelirse muhtemelen Galaxy Note serisinin bir parçası olacak. Şimdilik bu da sadece bir fikir ve Galaxy Note serisinin yeni bir cihazı olabileceğine dair bir varsayım. Bu varsayımların tümü, ekran kalemi desteğinin varlığından kaynaklanmakta.

Samsung Galaxy Note serisi

Samsung'un bu yıl Galaxy Note 21 amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürmeyeceği şimdiden belli oldu gibi görünüyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde çıkması ise pek olası değil. Güney Koreli patent ofislerinden gelen son veriler, Samsung'un Note serisi akıllı telefonlarının sonsuza kadar ortadan kalkabileceğini de gösteriyor.

GalaxyClub'a göre Samsung, yakın zamanda Güney Kore'de birden fazla ticari marka hakkını yeniledi. Bunlar: Galaxy S, Galaxy Z, Galaxy M ve Galaxy A olarak gözüküyor. Ancak Galaxy Note serisinden şuanlık bahsedilmiyor. Bu serinin listede yer almaması, şirketin artık yeni akıllı telefonlar için Galaxy Note markasını kullanmayı düşünmediğini açıkça ima ediyor. Bu da Galaxy Note 20'nin, serinin en ünlü son temsilcisi olacağı anlamı taşıyor.

Bu yıl Samsung, bir sonraki Note'u piyasaya sürmek yerine katlanabilir Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3'e odaklanmaya karar vermişti. Samsung'un yakın zamanda katlanabilir bu modellerini tanıttığı etkinliğe bakılırsa, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4'ün önümüzdeki yıl tanıtılması muhtemel. Elbette geleneksel amiral gemisi Galaxy S22 serisi de piyasaya sürülecek.

Ayrıca Samsung, S Pen kalemi için desteği de genişletti. Daha önce sadece amiral gemisi Note serisi akıllı telefonlarla kullanılabiliyordu. Şimdi Galaxy S21 Ultra ve Galaxy Z Fold 3 de dijital kalem desteğine sahip oldular.

Galaxy Note 21 hakkında üzücü bu son gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Zübeyir
Katlanabilir not serisi olsun kablosuz hızlı şarz lazım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.