WhatsApp'tan harika bir özellik daha! Durum Engelleme!

WhatsApp’ta kayıtlı birçok bağlantıya sahip olmak, istemediğiniz halde sizi gören birçok insana sahip olmakla eşittir. Bu yüzden size bu kişilerin durumlarını nasıl engelleyeceğinizi göstereceğiz.

WhatsApp'tan harika bir özellik daha! Durum Engelleme!

WhatsApp dünyanın en çok indirilen ve popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Çoğumuzun bazen ihtiyaçtan ve mecburiyetten dolayı, WhatsApp’a istemediğimiz kişileri eklemek zorunda kalmamız şaşırtıcı değildir. Farklı nedenlerden dolayı bunu yapmak zorunda kaldığımız durumlar mevcuttur. Bu kişiler sürekli eklenir ve kaç kişi eklediğimizi bile bilmeden sinir bozucu halde devam eder.

Durumları gizlemek için birkaç seçenek vardır ve cep telefonunuzun işletim sistemine bağlı olarak, bu seçeneklerden biri sizi bu dertten kurtarabilir. Bunu WhatsApp Web'den bile yapabilirsiniz. Durumları nasıl gizleyebilirsiniz ve işletim sisteminize göre bunu yapma seçenekleri nelerdir.

WhatsApp İstemediğiniz Kişiler İçin Durum Engelleme!

WhatsApp'tan harika bir özellik daha! Durum Engelleme! - Resim : 1

Cihazınızın iPhone veya Android olmasına bağlı olarak, bu seçeneklerin size farklı görüneceğini, ancak temelde aynı olduklarını hatırlatmakta fayda var. Bunu yaptığınızda artık durumunuzu kimlerden gizleyeceğinizi seçebileceksiniz.

WhatsApp istemediğiniz kişilerin durumunuzu görmenizi engelleme özelliğini aktif hale getirme;

  • Ayarlarda "hesap" seçeneğine erişin
  • Ardından "gizlilik" seçeneğine basın
  • Ardından "durum" bölümüne girin
  • Üç seçenek göreceksiniz
  • "Kişilerim"
  • "Şunlar hariç kişilerimle paylaş"
  • "Sadece şu kişilerle paylaş"

Kimlerin durumunuzu görmek istediğinizi buradan seçerek kısıtlamalarınızı belirleyebilirsiniz. İkinci (şunlar hariç…) veya üçüncü (sadece şu kişiler…) seçeneği seçtikten sonra, seçmek istediğiniz kişileri işaretleyeceksiniz ve yalnızca bu kişiler durumunuzu görebilecek veya göremeyecek. Artık istemediğiniz kayıtlı kişiler sizi göremeyecek.