Güncel

Asgari ücrete gelecek zam sosyal medyada gündem oldu!

2022 yılı için asgari ücret görüşmelerinin başlaması sosyal medyada gündem oldu. İşte detaylar.

Asgari ücrete gelecek zam sosyal medyada gündem oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: "İşçilerimizi koruyan asgari ücret meselesini Türkiye gündeminden çıkaracak bir düzenleme yapacağız" açıklamasının ardından asgari ücrete gelecek olan zam tahminleri sosyal medyada gündem oldu.

Yılın son aylarına girmemizle birlikte asgari ücretle ilgili detaylar hız kazanmaya başladı. Asgari ücretin ne kadar olacağı ve uygulanacak zam oranı tartışma konusu oldu.

Asgari ücrete gelecek olan zam sosyal medyada gündem oldu!

2022 yılı içerisinde uygulanacak olan yeni asgari ücrete yapılacak olan zam oranı için beklentiler şimdiden mevcut. Vatandaşa göre zam oranının % 35 ve % 40 arasında olması bekleniyor. Bu da son 45 yılın en büyük zam oranı anlamına geliyor. Bu durumda Asgari ücrete % 22 oranında bir zam yapılması bekleniyor. Bu da brüt asgari ücreti 4.364,50 TL'ye net asgari ücret ise 3.447,50 liraya çıkaracağı anlamına geliyor. Rakamlar henüz kesin değil ancak sosyal medyadaki beklentiler bu yönde. 2021 yılında olacak asgari ücret, yapılan yüzde 21,56'lık artışla brüt 3 bin 577 lira, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklanmıştı.,

Yorumlar
Yasar
İşçilerin beklentisi en az %60 saygılarımla.
Cevapla
Turkoman
Asgari ücret : Zenginlerin köle ücreti
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.