Windows ileri gideceğine geri gidiyor! Yeni transfer gerçekleşti

Yazılım devi Microsoft, Windows 10 ve 11 için önemli bir karar aldı. En kullanışlı Windows 11 araçlarından biri Windows 10'a transfer oluyor.

Windows ileri gideceğine geri gidiyor! Yeni transfer gerçekleşti

Microsoft, Windows 11 ile ilk defa sunulan bir özellik olan pin kodu ile baskı kontrolü aracını Windows 10 işletim sistemine getiriyor. Windows 10’a yapılan bu yenilik, aslında kullanıcıların Windows 10’dan Windows 11’e geçerken yabancılık çekmemesini sağlamak için atılmış olan adımlardan biri.

Windows 11 kullanıcıları özellikle yoğun ofislerde ve işyerlerinde mükerrer çıktıları önlemek için bilgisayarlarına bir pin ayarlayabiliyor. Dosyalar, ancak bu pin girildiğinde yazdırılabiliyor.

Bu hamle sadece artan güvenlik ve mahremiyetle bağlantılı değil, aynı zamanda çevreye duyarlı bir çağda kağıt israfını da azaltmayı hedefliyor. Yeni özellik Windows 10’a 19044.1806 sürümü ile gelecek ve bu sürüm şu anda Release Preview Channel’da bulunuyor. Haziran ayından beri test edilen özelliğin genel Windows 10 kullanıcılarına ne zaman dağıtılacağı ise bilinmiyor.