Metaverse yatırımları, ikinci çeyrekte kârlar düştüğü için azalıyor!

Yatırım yapma konusunda en yoğun ilgiye tanık olan metaverse için ikinci çeyrek pek de parlak görünmüyor!

Metaverse yatırımları, ikinci çeyrekte kârlar düştüğü için azalıyor!

Sandbox (SAND), Facebook'un Ekim 2021'de Meta'yı yeniden markalamasının ardından metaverse arazisine yatırım yapma konusunda en yoğun ilgiye tanık olan metaverse platformlarından biriydi. Ancak ikinci çeyrek pek de parlak görünmüyor!

Metaverse yatırımları, ikinci çeyrekte kârlar düştüğü için azalıyor!

Özellikle, platformda 'LAND flipping'den elde edilen en agresif kar turu, Meta yeniden markalamanın duyurulmasından yaklaşık bir ay sonra 24 Kasım 2021'de gerçekleşti. Messari tarafından 26 Temmuz'da yayınlanan bir rapora göre, o zamandan beri, genel ticari karlar bir bütün olarak hızlı bir düşüş gördü.

Ayrıca, Ocak 2020 ile 2021'in tamamı arasında, piyasa katılımcıları toplam arazi işlemlerinin zararla sonuçlandığı toplam 19 gün gördü (31 Aralık 2021, en büyük eksi bakiyeye sahip). Öte yandan tüccarlar, 2022'nin yalnızca ilk yarısında 23 günlük toplam zarara uğradılar.

Metaverse yatırımları, ikinci çeyrekte kârlar düştüğü için azalıyor! - Resim : 1

LAND ters çevirme karlılığı ikinci çeyrekte düşüyor. Kaynak: Messari

Kasım 2021'den bu yana, aylık karlılık art arda yedi aydır düştü. Bu arada, negatif işlem günlerinin sayısı Mart 2022'de tırmanmaya başladı ve ikinci çeyrek en kötü kayıpları yaşarken Haziran 2022'de en yüksek seviyesine ulaştı.

Toplam işlem hacminin net zarara yol açtığı gün sayısı, piyasadaki mevcut oynaklığın bir sonucu olarak önemli ölçüde artmıştır. Kripto pazarındaki yaygın düşüşün bir sonucu olarak, metaverse arazi gayrimenkulünü çevirmek, bir zamanlar olduğundan çok daha zor. Özetle, dijital arazi hala emekleme aşamasında.

Ancak diğer yandan uzmanların ortaya attığı iddialara göre, Metaverse gayrimenkul satışları 2026 yılına kadar 5 milyar doları aşacak.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.