Güncel

Worldcard teknolojik dönüşümünü tamamladı

Yapı Kredi Kartlı Ödeme Sistemleri’nin teknolojik ve fonksiyonel dönüşümü SmartSoft’un OCEAN platformu ile tamamlandı.

Worldcard  teknolojik dönüşümünü tamamladı

Yapı Kredi, kartlı ödeme sistemlerinin teknolojik altyapısını Cardtek Group şirketlerinden SmartSoft’un OCEAN platformu ile yeniledi. Tüm Worldcard portföyü, 2012 yılında başlayan bu proje ile aşama aşama, OCEAN platformu üzerinde Yapı Kredi için geliştirilen yeni sisteme sorunsuz şekilde transfer edildi. Bu platform değişikliği ile Worldcard kolay yönetilebilir, esnek ve yeni bir teknolojik altyapıya kavuşmuş oldu.

OCEAN Ödeme Platformu’nun Yapı Kredi fonksiyonları ile zenginleştirildiği bu uzun soluklu proje kapsamında, Kredi Kartı Yönetimi, Ön Ödemeli Kart Yönetimi, Kampanya Yönetimi, Switch, Takas, Otorizasyon ve Chargeback sistemlerinin aktarımı tamamlandı.

1392303403_ykbgmycahit-erdogan.jpg

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri ve Operasyon YönetimiGenel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, ”Günümüzde bankalar, müşterilerine daha hızlı ve verimli hizmet vermek amacıyla yeni teknolojileri kendi iş süreçlerine uyarlamak durumundalar. Yapı Kredi olarak, teknolojik altyapıya yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Müşterilerimize hızlı, verimli, kolay ve güvenilir bir bankacılık deneyimi sunmaya odaklanıyoruz. Kartlı ödeme sistemleri alanında da müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha teknolojik ve güçlü bir altyapıyla karşılıyoruz. 2014 yılında da farklılaşmak ve müşterilerimize yeni çözümler sunmak doğrultusunda yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Yapılan bu dönüşüm projesi ile Yapı Kredi, kartlı ödeme sistemlerinde hem teknolojik altyapı anlamında, hem de fonksiyonel anlamda Worlcard’ın geleceğe yönelik yatırımını tamamladı” şeklinde konuştu.

1392303380_muratbeyson.jpg

Cardtek Group Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel ise OCEAN Platformu’nun müşteri gereksinimlerini sorunsuz şekilde karşılamak üzere tasarlandığını söyledi. Platformun ölçülebilirlik, esneklik ve yüksek performans sağladığını belirten Güzel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapı Kredi’nin kartlı ödeme sistemlerini OCEAN Platformu’na sorunsuz şekilde aktardığımız için mutluluk duyuyoruz. Bu projede emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Önümüzdeki dönemlerde Cardtek Group olarak Türkiye’nin önde gelen bankalarıyla gerçekleştireceğimiz benzer projeleri duyurmaya devam edeceğiz.”

SmartSoft OCEAN platformu, bankaların, finansal kuruluşların, işlem merkezlerinin ve perakende sektörünün kartlı işlem operasyonları için dizayn edilmiş kapsamlı bir ödeme sistemi çözümü. Platform, servis odaklı mimarisi, parametrik alt yapısı ve çoklu kurum desteği ile tüm sistemlere kolayca entegre olabiliyor ve tam bir uyum içinde çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.