Threads'ın kullanıcı sayısı açıklandı; kısmen başarılı

Meta'nın Threads uygulamasının şu anda aylık 150 milyondan fazla kullanıcısı var; bu, şubat ayından bu yana yaklaşık 20 milyon yeni kullanıcı artışı anlamına geliyor.

Threads'ın kullanıcı sayısı açıklandı; kısmen başarılı

Mark Zuckerberg, Meta'nın ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında en son kullanıcı numaralarını paylaşarak uygulamanın "görmeyi umduğum yolda ilerlemeye devam ettiğini" söyledi.

Güncelleme, Threads'in başlangıçtaki patlayıcı büyümesinden daha yavaş olsa da istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini gösteriyor. Uygulama, ilk haftasında 100 milyondan fazla indirme sayısına ulaştı ancak daha sonra etkileşimde bir düşüş görüldü. Ancak son altı ayda Threads daha istikrarlı bir büyüme kaydetti ve Zuckerberg, hizmetin sonunda Meta'nın bir sonraki milyar kullanıcılı uygulaması olabileceğini tahmin etti.

Threads'ın kullanıcı sayısı açıklandı; kısmen başarılı

Özellikle Threads'in bazı ölçümlere göre X'ten daha iyi performans gösterdiği görülüyor. Business Insider'ın bu hafta başlarında bildirdiğine göre, analiz firması Apptopia'nın tahminleri, Threads'in Amerika Birleşik Devletleri'nde X'ten daha fazla günlük kullanıcıya sahip olduğunu gösterdi. (X, dünya genelinde günlük 550 milyon kullanıcıya ulaştı.) Threads ayrıca yakın zamanda Taylor Swift'in son albümünü tanıtmak için platforma katılmasıyla önemli bir galibiyet daha elde etti.

Threads şimdilik Meta'nın uygulamaları arasında benzersiz; reklam içermediği için şirket doğrudan uygulamadan para kazanmıyor. Threads'in erişim alanını genişletmeye devam etmesi durumunda bu durum muhtemelen bir noktada değişecektir. Zuckerberg daha önce şirketin ancak uygulama yeterince büyüdükten sonra "para kazanmaya odaklanacağını" söylemişti.