X-Men: Dark Phoenix bekleyenlere kötü haber!

8 Şubat 2019’da izleyiciyle buluşması beklenen X-Men: Dark Phoenix ertelendi. İşte detaylar!

X-Men: Dark Phoenix bekleyenlere kötü haber!

X-Men serisinin devam filmi olan ve Dark Phoenix karakterinin hikayesini anlatacak olan Marvel'ın yeni filmi X-Men: Dark Phoenix'i bekleyenlere kötü bir haberimiz var.

Geçtiğimiz gün ilk fragmanına yayınlanan ve 8 Şubat 2019’da izleyiciyle buluşması beklenen filmin vizyon tarihi ertelendi. Projelerinin vizyon tarihlerinde önemli değişiklikler yapan 20th Century Fox, X-Men: Dark Phoenix'in 7 Haziran 2019’da gösterime gireceğini duyurdu. 

Filmin konusuna gelecek olursak; X-Men ekibinin karşısında şimdiye kadarki en zorlu ve güçlü düşmanları vardır; içlerinde biri olan Jean Grey. Uzaydaki bir kurtarma görevi sırasında, Jean gizemli kozmik bir güç tarafından darbe alır. Neredeyse hayatını kaybeden Jean eve döndüğünde bu gücün onu daha güçlü kıldığını fark eder. Ancak bu güç onu aynı zamanda daha dengesiz bir hale de getirmiştir.

İçindeki bu varlıkla mücadele eden Jean, güçlerini idrak edemediği ve sınırlandıramadığı bir şekilde serbest bırakır.

X-Men: Dark Phoenix bekleyenlere kötü haber!

Kontrolden çıkan Jean sevdiklerine zarar vermeye başlar ve X-Men’i bir arada tutan yapının çözülmesine sebep olur.

Parçalanan ekip tekrar birlik olmanın yolunu bulmalıdır. Mevhubahis yalnızca Jean’i kurtarmak değil, aynı zamanda Jean’in içindeki gücü silahlaştırmak ve galaksiye hükmetmek isteyen uzaylılardan dünyayı kurtarmaktır.

Filmin oyuncu kadrosunda Jean Grey rolünde Sophie Turner, Storm rolünde Alexandra Shipp, Cyclops rolünde Tye Sheridan, Quicksilver rolünde Evan Peters, Nightcrawler rolünde Kodi Smit-McPhee, Profesör X rolünde James McAvoy, Magneto rolünde Michael Fassbender ve Mystique rolünde Jennifer Lawrence yer alıyor. Simon Kinberg'ün yönetmen koltuğuna oturduğu filmde kötü karakter olarak iki Oscar adayı Jessica Chastain’i izleyeceğiz.