Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 12 Lite Zoom ile ilgili ilk bilgiler internette ortaya çıktı!

Xiaomi'nin iki farklı modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. İki farklı akıllı telefon da önümüzdeki günlerde tanıtılabilir.

Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 12 Lite Zoom ile ilgili ilk bilgiler internette ortaya çıktı!

Dev akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, yaklaşmakta olan amiral gemisi serisi olan Xiaomi 12'yi henüz piyasaya sürmedi. Anlaşılan o ki bu serinin bazı farklı çeşitleri olacak. Bunlar Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 12 Lite Zoom cihazları olabilir. Bunlar firmanın ilginç orta sınıf akıllı telefon modelleri olacak.

Xiaomi 12 serisi birkaç model içerecek

Çin sosyal ağı Weibo'daki ünlü leaker Digital Chat Station, yaklaşmakta olan akıllı telefonun ön yüzünü gösteren bir fotoğraf paylaştı. Bu fotoğrafda Xiaomi 12 akıllı telefonunu görmek mümkün.

Fotoğraflara baktığımızda, Xiaomi MIX 4 akıllı telefon ile zaten gördüğümüz bir tasarım anlayışı var gibi, Xiaomi'nin ön selfie kamerasını ekranın altına entegre etme teknolojisini tercih etmesi oldukça muhtemel.

Muhtemelen ekranın altına bir parmak izi sensörü de entegre edilecek olan firma daha önce bunu Xiaomi 11 ile yapmıştı.

Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 12 Lite Zoom ile ilgili ilk bilgiler internette ortaya çıktı! - Resim : 1

Böylece ön kısımda dikkat dağıtıcı unsurlar bulunmayacak ve sadece minimal çerçeveli geniş bir ekran ile kullanıcılar tam ekran deneyimi yaşayabilecekler.

Xiaomi 12 Lite ve 12 Lite Zoom modelleri geliyor

Firma bu seriye 2 yeni model daha ekliyor. Bu modeller Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 12 Lite Zoom adlı cihazlar, Qualcomm'un aynı işlemcisini yani Snapdragon 778G'yi içerecekler. Ekranları ise, Full HD+ çözünürlük ve 120 hertz yenileme hızına sahip AMOLED tipinde olacak.

Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 12 Lite Zoom ile ilgili ilk bilgiler internette ortaya çıktı! - Resim : 2

Ekranın altına gizlenmiş biyometrik parmak izi sensörü de kullanıcıları memnun edecek. Bu akıllı telefonlar arasında bir fark arıyorsanız, bunu kamera modülünde bulabilirsiniz. Xiaomi 12 Lite akıllı telefon, geniş açılı lens, ultra geniş açılı lens ve makro sensörden oluşan üç sensörle donatılacak.

Xiaomi 12 Lite Zoom da ise, makro lens bir telefoto lens ile değişiyor. Bu lensler genellikle sadece orta sınıfta veya üst sınıf telefonlarda yer alıyor.

Cihazların diğer özellikleri henüz netleşmiş görünmüyor. Diğer özellikleri hakkında bilgi geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.