Xiaomi 12 serisi ile birlikte yeni kamera teknolojisi gelecek!

Xiaomi 12 modellerinden haberler gelmeye devam ediyor. Şimdi de yeni kamera teknolojisi geliyor.

Xiaomi 12 serisi ile birlikte yeni kamera teknolojisi gelecek!

Xiaomi'nin gelecekteki amiral gemisi hakkında bilgiler sızdırılmaya devam ediyor. Akıllı telefon Xiaomi 12, yeni bir kamera sabitleme sistemi sunacak.

Yenilikçi 5 eksenli stabilizasyon sistemi

Sızıntıyı yapan Digital Chat Station'a göre Xiaomi, beş eksenden oluşan yeni stabilizasyon sistemini test edecek. Bu sistem halihazırda zaten başka bir akıllı telefon olan, Vivo X60 Pro ile piyasaya sürülmüştü.

Stabilizasyon donanımı, öncelikli olarak video kaydı için tasarlanmıştır. Daha keskin el hareketlerinde bile videonun kendisinde görünür bir titreme olmayacak. Telefon tutucu gibi ek stabilizasyona ihtiyaç duymadan yüksek yarı profesyonel düzeyde videolar kaydedebileceksiniz.

Xiaomi 12 serisi ile birlikte yeni kamera teknolojisi gelecek! - Resim : 1

Xiaomi kamera teknolojisinde iyi olan ve müşterilerinin de talep ettiği yönlerde yenilikçi olmaya çalışan bir firma. Bu gelişmeleri duymak kullanıcılar adına güzel görünüyor.

Pilin kendisi de büyüyecek

Son gelen bilgiler, pil kapasitesinde de hafif bir artış göreceğimizi ortaya koyuyor. Xiaomi Mi 11 için batarya 4600 mAh olurken, Xiaomi 12 akıllı telefon için ise 4700 mAh ila 5000 mAh olması bekleniyor.

Bu önemli bir artış değil ancak görüntülenen içeriğe göre yenileme hızını değiştirebilen LTPO ekranı ve daha yenilikçi olan Snapdragon 898 işlemciyi hesaba katarsak, o zaman dayanıklılıktaki artış gerçekten övgüye değer olacaktır.

Yeni amiral gemisi telefonun, Xiaomi'den bildiğimiz 120W'a kadar son derece hızlı şarj olan yeni bir teknolojiye de sahip olmasını bekliyoruz. (MIX 4 veya 11T Pro'da olduğu gibi)

Tasarım hakkında hala birçok spekülasyon var. Daha önce, kameraların M harfi şeklinde tasarlanacağına dair bir konsept ortaya çıkmıştı . Daha yeni piyasaya sürülen Xiaomi CIVI akıllı telefon modelini takip eden seramik yapı bu cihaz ile devam edecek.

Böyle yeni bir stabilizasyon özelliğini nasıl buluyorsunuz?