Xiaomi MIUI arayüzü için yeni bir özellik geliştiriyor!

Çinli şirket Xiaomi MIUI arayüzü için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Detayları aktarıyoruz.

Xiaomi MIUI arayüzü için yeni bir özellik geliştiriyor!

Xiaomi, MIUI için önemli bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu yeni özellik en azından, görevleri otomatik bir şekilde gerçekleştirebilmemizi sağlayacak.

Xiaomi, akıllı telefonumuzun kullanma şeklimizi tamamen değiştirecek veya en azından belirli olaylara tepki verecek yeni bir otomatik görev sistemi geliştirme aşamasında.

Aşağıdaki resimlerde görebileceğimiz gibi, Xiaomi, Güvenlik uygulamasında, telefonunuzdaki meydana gelen belirli olaylarla ilgili görevleri otomatik bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlayacak yeni bir ayar sunacak.

Xiaomi MIUI arayüzü için yeni bir özellik geliştiriyor! - Resim : 1

Bu otomasyon seçenekleri arasında pil belirli bir şarj seviyesine ulaştığında, bittiğinde veya tamamen şarj olduğunda belirli seçenekleri yapma imkanı buluyoruz. Aynı şekilde, telefon kapandığında, el feneri açıldığında veya cevapsız bir çağrınız olduğunda bile işlem yapma imkanınız olacak.

Xiaomi telefonunuz daha akıllı olacak

Bu özellik ile, örneğin şarjı devre dışı bırakabilir veya pilin şarjı %70'e ulaştığında bize haber verilmesini sağlayabiliriz. Başka bir örnek ise, olası hırsızlığı önlemek için telefon kapatıldığında bize konumu ve selfie kamerasının bir fotoğrafı ile bir e-posta gönderilmesi de sağlanacak.

Ayrıca, bu yeni MIUI işlevi sistemin hemen hemen her öğesi üzerinde eylemler gerçekleştirmemize izin verecek, yani WiFi veya mobil verilerin devre dışı bırakılmasını otomatikleştirebilir, bir zaman ayarlayabilir veya müzik çaları önceki bir olaya göre başlatabileceksiniz.

Kısacası Xiaomi, şimdiye kadar akıllı telefonumuzla etkileşim kurma şeklimizi şüphesiz tamamen değiştirecek yeni bir mod üzerinde çalışıyor gibi görünüyor . Şimdi firmanın bu yeni otomatik görev sistemini tamamen geliştirmesini ve bunları kullanabilmek için biraz beklememiz gerekecek.