Güncel

Xiaomi 2 popüler modeline daha MIUI 12.5 güncellemesini sunuyor

Xiaomi arayüzünü güncellemeye devam ediyor. Firma bir telefon için daha güncellemesini yayınladı.

Xiaomi 2 popüler modeline daha MIUI 12.5 güncellemesini sunuyor

Xiaomi firmasının telefonlarında kullanmış olduğu arayüz olan MIUI, güncellenmeye devam ediyor. Bu kez firma popüler bir telefonun daha arayüzünü güncelledi. Yakında MIUI 13 arayüzünü tanıtmasını beklediğimiz şirket güncelleme konusunda rakiplerine göz dağı vermeye devam ediyor. Ancak şirketin, MIUI 12.5 arayüzünü henüz teslim etmediği modellerde bulunuyor.

İki modele daha MIUI 12.5 arayüzü geliyor

Ülkemizde ve bazı pazarlarda Xiaomi Mi Note 10 ve Mi Note 10 Pro olarak adlandırılan bu modeller uluslararası pazarlar için ise Mi CC9 ve Mi CC9 Pro olarak adlandırılmışlardı. Bu iki model aynı arayüzü kullanıyorlar.

Xiaomi Mi CC9 Pro akıllı telefonları mayıs ayı sonlarında MIUI 12.5 güncellemesini almışlardı. Şimdi sıra global pazarlardaki modellere gelmiş gibi görünüyor. Xiaomi Mi Note 10 ve Mi Note 10 Pro modellerinin de yakında güncellemeyi almasını bekliyorduk. Nihayet firma güncellemeleri yayınlamış gibi görünüyor.

Şu anda yayında gözüken güncelleme Endonezya için “V12.5.1.0.RFDIDXM” kod adı ile, Avrupa için ise “V12.5.1.0.RFDEUXM” kod adı ile geldi. Eğer bu iki bölgeye ait bir cihazı kullanıyorsanız güncellemeleri kontrol etmenizde fayda var.

Diğer güncellemeler gibi bu güncelleme de OTA üzerinden toplu yayınladığı için ilk başta tüm cihazlara gelmemiş olabilir. Ancak ilerleyen günlerde güncellemenin diğer bölgelere de dağıtılmasını bekliyoruz. Global sürümlere ve Rusya sürümlerine gelmesi an meselesi olabilir.

Xiaomi’nin arayüzü ve güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Yasar
Redmi note 8pro modelinede geldi android 11 tabanlı mıuı 12.05
Cevapla
e.aliyev21
Meraba bende güncelledim Bluetooth kulaklığımı takdığımda sesi çok zayıf çıkıyor bu sorunu çöze bilirsinizmi rica etsem???
Bilal Zencirci
Mi Note 10 Lite'a çoktan geldi bile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.