Güncel

Telefonunuzun suya dayanımını susuz test edin!

Android, telefonunuzun suya dayanıklılığını merak ediyor musunuz? Bunu artık çok kolay bir yöntem ile test edebilirsiniz! Hem de suya dokunmadan!

Telefonunuzun suya dayanımını susuz test edin!

Android, telefonunuzun suya dayanıklılığını test edebilirsiniz. Google Play mağazasında bulunan ve Android Polisi tarafından tespit edilen Water Resistance Tester (Suya Dayanıklılık Test Cihazı) Android uygulaması, normalde bir uygulamayla test edilebileceğimizi bilmediğimiz bir şeyi ortaya koyuyor.

Akıllı telefonunuzun suya dayanıklı olup olmadığını merak ediyorsanız ve test etmek istiyorsanız, bu işi yapan Water Resistance Tester adlı bir uygulama var. Sıvıların cihazınızın içine sızmasını engelleyip engelleyemeyeceğini öğrenmek için cihazınızı suya batırmanız ve kalıcı olarak zarar vermeniz gerekmiyor.

Peki Bir Uygulama Water Resistance Tester Bunu Nasıl Yapıyor?

Suya Dayanıklılık Test Cihazı uygulaması, cihazın barometresine erişerek Android telefonunuzun IP67/IP68 su geçirmezlik derecesinin doğruluğunu test ediyor. Bunu için yapmanız gereken çok basit, sadece ücretsiz uygulamayı indirin, gösterilen talimatları izleyerek ekrana sıkıca basın ve ardından başarılı veya başarısız notunu hızlı bir şekilde göreceksiniz. Böylece susuz bir test ile Android telefonunuzun suya dayanıklılığından emin olabilirsiniz.

Geliştirici Ray Wang, uygulamayı insanların bir onarımdan sonra veya zamanla bozulduğuna inandıkları cihazlarının su geçirmezlik durumunu kontrol etmelerine yardımcı olmak için geliştirdiklerini söylüyor. Aplikasyonun verdiği nota emin olduktan sonra telefonunuzu kesinlikle havuza, denize veya herhangi bir su birikintisine atmayın. Ancak birçok kullanıcının geri bildirimlerine ve Play Store yorumlarına göre bu uygulama gayet iyi çalışıyor. Telefonun su geçirmezliğinin iyi olduğunu göstermek için ekrana sertçe basmanız gerekiyor. Aksi halde test negatif sonuç verebiliyor. Bazı modellerde barometre olmadığı için uygulama bu telefonlarda hiçbir şekilde ölçüm yapamıyor.

Sizler de bu testi ücretsiz bir şekilde uygulamayı indirerek yapabilirsiniz. Fakat sonuçlara güvenerek siz yine de telefonunuzu sudan uzak tutun. Kim bilir uygulama yanılıyor olabilir!

Yorumlar
yakup
suya dayanma testini tatlı suda yapıyorlar gel bunu tuzlu suda yapda görelim ekrana sertçe basın demiş telefonu bozun dese daha iyi ekrana sert basmak mı kafanmı güzel senin
Cevapla
Adem
Böyle bir uygulama bulamadım ben
Cevapla
eben
kesin virüslü bir uygulama bilgilerinizi toplayıp birine satacak
Cevapla
Yunus Emre
Su değmesin bozulmasın derken ekrana bastırıp da kırmayalım telefonu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.