Güncel

Xiaomi cihazlarında tıpkı iPhone gibi çoklu görevlerinizi nasıl ayarlayabilirsiniz?

Apple iPhone modellerindeki çoklu görev stilinin Xiaomi cihazlarında da olduğunu biliyor muydunuz? Gelin bu ayarlamalar nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim.

Xiaomi cihazlarında tıpkı iPhone gibi çoklu görevlerinizi nasıl ayarlayabilirsiniz?

Xiaomi, MIUI ara yüzünün büyük bir bölümünü özelleştirmenize izin veriyor. Birçok seçenek arasında, çoklu görev ekranının biçimini tıpkı Apple iPhone'daki gibi daha akıcı ve pratik hale getirebilirsiniz.

Xiaomi, MIUI'de varsayılan olarak dikey kayan düz bir biçimde çoklu görev kursa da, bize uygulamaları yatay olarak görüntüleme imkanı da sunuyor. Bu, açtığımız tüm uygulamalar arasında gezinmeyi büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Xiaomi telefonlarda çoklu görevi iPhone tarzında (yatay format) nasıl kurarsınız?

İOS'ta bulabileceğiniz bu benzer tasarım, iPhone'larda şu anda kullanılmakta. Bu özelliği Xiaomi, Redmi veya POCO telefonlarında da bulabilmek mümkün. Yatay biçimde yapılandırmak, size görsel olarak daha etkili ve kısmen pratik uygulama kontrolü sağlayacakEk olarak yatay modundaki çoklu görevi etkinleştirmek sizlere başka işlevler ve kısayollar da sağlıyor. Örneğin;

Ekranın altından yukarıya doğru kaydırmak uygulamayı kapatırken, aşağı kaydırmak ise kapanmasını önlemek istediğiniz uygulamayı kilitleyebiliyor.

Xiaomi'nin sunduğu özelleştirmeler ile iPhone çoklu görevleri kullanabilirsiniz!

Herhangi bir Xiaomi veya Redmi cihazında iPhone tarzı yatay çoklu görevi etkinleştirmek aslında çok basit bir işlem. Bunu yapmak için sadece aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

  1. Ayarlar > Ana ekran > Öğeleri En Son'da düzenle'ye gidin.
  2. İçeri girdikten sonra tek yapmanız gereken " Yatay " görünümü seçmek

Bu şekilde yaparak, MIUI'nin yatay çoklu görevinin sunduğu birçok avantajı elde edebileceksiniz. iOS tarzı bir görünüme sahip olan bu işlev ile ekranın altındaki Ana ekran, geri tuşu ve son uygulamalar tuşları ortadan kalkıp ekranda daha fazla alan açabilirsiniz. Aynı zamanda bu kullanım çok daha pratiktir.

Yorumlar
Mmet
IOS çakması ile bir yere kafar
Cevapla
Kerimcan
ios çalmadı mı android den çaldı tabiki de
John Appleseed
Haklı...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.