Güncel

Xiaomi HyperCharge önümüzdeki sene Mi MIX 5 ile gelecek!

Xiaomi ultra hızlı şarj teknolojisini tanıtmıştı. Bu teknoloji ile birlikte şarj dolum süresini epey kısaltan firma, yakında bu teknolojiyi kullanıcılara sunacak. Detayları aktarıyoruz.

Xiaomi HyperCharge önümüzdeki sene Mi MIX 5 ile gelecek!

Çinli üretici Xiaomi, şimdiden 200W ultra hızlı şarj teknolojisini hazırlıyor. Bu şarj, bir sonraki model olan amiral gemisi akıllı telefon Xiaomi Mi MIX 5 ile tanıtılabilir. Ayrıca bu teknoloji, gelecek yıl seri üretime geçecek.

Xiaomi Mi MIX 5 için 200W ultra hızlı şarj!

Birkaç ay önce Xiaomi, dünyanın en yeni ultra hızlı şarj çözümlerini tanıtmıştı. Buna HyperCharge deniyor ve pratikte 200W kablolu ve 120W kablosuz teknolojiyi içeriyor.

Xiaomi HyperCharge önümüzdeki sene Mi MIX 5 ile gelecek! - Resim : 1

Xiaomi, HyperCharge üretiminin Haziran 2022 gibi erken bir tarihte başlayabileceğini belirten sızıntılar gündeme geldi. HyperCharge, seri üretime gelecek yıl başlayacak. Aynı yıl tanıtılacak olan ilk Xiaomi akıllı telefonun da bir parçası olmuş olacak.

Mevcut raporlara göre, 200W hızlı şarj desteğine sahip ilk akıllı telefonun yaklaşan amiral gemisi modeli olması gerektiğini öne sürüyor. Bu modelin Xiaomi Mi MIX 5 olabileceğini belirtiliyor. Bu cihaz önümüzdeki yıl piyasaya sürülebilir. Ancak sızıntı, bu akıllı telefonun muhtemelen duyurulan 120W kablosuz şarj ile donatılmayacağını iddia ediyor. Bunun yerine kablosuz şarjın değeri 50W olarak gelebilir.

120W şarj bizim için yeterli mi?

Birkaç gün önce resmi olarak tanıtılan yeni Mi MIX 4, kutu ekipmanlarında 120W hızında kablo şarjı sunuyordu. Geçen yılki 120W kablo sunan Mi 10 Ultra modeliyle birlikte, bu iki cihaz şu ana kadar ki akıllı telefonlar için mevcut olan en hızlı şarj olma özelliğini taşıyorlar.

Xiaomi HyperCharge önümüzdeki sene Mi MIX 5 ile gelecek! - Resim : 2

Gelecek yıl gelecek olan yeni HyperCharge teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Begzat
Sen kim sen
Cevapla
Hemen Gelse Iyi Olur
Geç kalmışlar
Cevapla
iPhone savar
Neyere geç kaldı daha zaman var Türkiye için erken
Mozekah
Telefon şarjının yüzde yüz olması birkaç saniye sürecek herhalde ⊙﹏⊙
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.