Güncel

Xiaomi MIUI 12.5 Enhanced Edition Global sürümü piyasaya çıkıyor!

MIUI arayüzünün geliştirilmiş sürümü küresel pazara çıkıyor. Detayları aktarıyoruz.

Xiaomi MIUI 12.5 Enhanced Edition Global sürümü piyasaya çıkıyor!

Ağustos ayında Xiaomi, MIUI 12.5'in geliştirilmiş bir versiyonunu hazırladığını dünyaya duyurmuştu. Ay sonunda şirket, MIUI 12.5 Enhanced Edition'ın Çin dışındaki küresel pazara da geleceğini doğruladı. Bu yeni geliştirilmiş üst yapı, yavaş yavaş ilk modellere ulaşıyor. Geliştirilmiş sürüm sistem iyileştirmeleri vaat ediyor.

MIUI 12.5 Enhanced Edition, Hindistan pazarı için tasarlanmış bir model olan Xiaomi Mi 11X modeline ve ardından POCO F3'ün global versiyonuna güncelleme olarak gelmeye başladı. Güncellemenin yakında diğer modeller için de yayınlanmasını bekliyoruz. Bu güncelleme, sistem akışını iyileştiriyor ve bazı hataları düzeltiyor.

Geliştirilmiş sürümün global versiyonu ilk olarak aşağıdaki modellere verilecek:

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11i

Xiaomi Mi 11XPro

Xiaomi Mi 11X

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10

MIUI 12.5 Enhanced Edition neleri değiştiriyor?

Çinli firma, sistemin çalışmasını iyileştirmek ve ayrıca cihazın ömrünü uzatmak için toplamda 150'ye yakın değişiklik içerdiğini beyan ediyor. En önemli iyileştirmelerden biri, dahili depolamanın optimizasyonu.

Yeni algoritma sayesinde RAM belleğin de daha verimli çalışması bekleniyor. Bu sürüm uygulamalar arasında boş bellek ayırıyor ve daha az önemli görevleri otomatik kapatıyor. Bu özellik, sistemin kendisinin çalışmasını hızlandırır. Bu şekilde CPU yükü azaltılarak daha iyi pil ömrü sağlanıyor.

Desteklenen akıllı telefon modellerinin ilerleyen zamanlarda genişleyeceğini düşünüyoruz. MIUI'nin bu geliştirilmiş sürümünü nasıl buldunuz?

Yorumlar
Mücahit
Redmi note 8 proya gelen her güncellemeyi yaptım yapmaz olaydim miui 12.5 tan sonra çok ciddi bir performans kaybı var
Cevapla
Maksat
Redmi 9 ada gelejekmi ajaba
Cevapla
Demir
Mi 11 lite a gelecek mi acaba
Cevapla
Yunus
Geldi bile
MEHMET ALİ GÖKSU
Bir türlü istenileni veremedi maalesef bundan da umutlu değilim. 😢😢
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.