Güncel

Avrupa Birliği, Apple'ın gerekçesini reddetti!

Avrupa Birliği (AB), satış yapan üreticilerin cep telefonları, tabletler ve diğer elektronik ürünlerde kullanılan konektörler için bir standart benimsenmesini şart edinmeyi planlıyor. İşte detaylar!

Avrupa Birliği, Apple'ın gerekçesini reddetti!

AB dolaşıma girecek tüm cihazların, Android telefonlarda bulunan USB-C girişiyle birlikte gelmesini önermişti. Fakat, iPhone'larda Lightning teknolojisini kullanan Apple'ın itirazları ile karşı karşıya kalmıştı.

Apple, AB'yi tek bir standardı benimsemenin iyi bir fikir olmayabileceğine ikna etmeye çalışıyor ve mücadele etmeye devam ediyordu. Android kullanan OEM'lerin büyük çoğunluğu zaten USB-C'de olduğundan bu Android için problem oluşturmadı. Bu nedenle yeni kurallarla ilgili sorunlarla karşı karşıya olan tek firma Apple olmuştu.

Apple, argümanında, şirketleri USB-C'ye geçmeye zorlamanın teknolojik yeniliği bastıracağını söyledi. Ancak şimdi AB, Amerikan şirketinin dile getirdiği noktaya bu iddiaya aykırı bir açıklamayla yanıt verdi.

Avrupa Birliği Apple Kararını Açıkladı!

Avrupa Birliği'nin yanıtına göre, USB–C'nin bir standart olarak benimsenmesi, üreticilerden gelen inovasyonu hiçbir şekilde bastırmayacak. Daha iyi bir şey ortaya çıkıyorsa, hiçbir şey şirketlerin yeni bir modele evrilmesini engelleyemez açıklaması yapıldı.

Sektörün liderleri, şirketlerin yeni standartlar araştırmasının engellenmeyeceğini vurguluyor. Apple, yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone 13 dahil bu modelde bulunan Lightning teknolojisi ile güçlü bir şekilde ilerliyordu.

Bu kararın ardından Apple firmasının nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor. Karşılıklı açıklamalar peş peşe geliyor. Sonuçta bu savaş nasıl sonuçlanacak, hangi taraf kazanacak merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.