Güncel

Xiaomi'den yüksek fiyatlı eşi benzeri görülmemiş bir ürün geldi!

Telefon ve aksesuarları ile ünlü Xiaomi, ilginç bir ürün ile karşımıza çıktı. Xiaomi, akıllı yastık sektörüne de el atan ilk firma olmayı başardı.

Xiaomi'den yüksek fiyatlı eşi benzeri görülmemiş bir ürün geldi!

Xiaomi her geçen gün yeni ürünleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Telefon ve aksesuarlarının yanında akıllı ev aletleri ile de dikkat çeken Xiaomi, bugün oldukça ilginç bir ürünü tanıttı. Çinli Xiaomi şirketi, akıllı ve yüksek teknoloji ile donatılan yastığını duyurdu. Bu yeni ürün, Xiaomi Youpin toplu finansman sitesinde gösterildi.

Xiaomi'nin akıllı yastığı , insan beyin dalgalarından sinyal alabilen birkaç düzine sensörle donatılmış. Yastıktan alınan bilgiler, yapay zeka algoritmalarını kullanarak alınan verileri analiz etmekten sorumlu yastığın mobil işlemcisine iletiliyor. 1.500 dolar değerindeki bu yastık dünyanın en pahalı yastığı olma unvanını da eline almış durumda.

Çinli şirketin yeni çok işlevli yastığı ayrıca manyetik alan oluşturmaktan sorumlu bir bobin ile donatıldı. Buna paralel olarak, bu bobinler 4 GHz frekanslı dalgalar üretiyor. Bölmedeki bütün bunlar uykusuzluk çeken insanlarda bile uyuşukluğa neden olmaya başlar.

Xiaomi

Yastık, her kullanıcının anatomik özelliklerine göre dinamik olarak ayarlanabiliyor. Xiaomi'nin 1.500 dolarlık yastığı;, kullanıcının kafasının ağırlığına, boyuna ve diğer parametrelere bağlı olarak yastığın yüksekliğinin ve sertliğinin ayarlanmasını sağlayan yapay zeka algoritmalarını destekleyen sensörlerle donatılmış.

Çinli Xiaomi firmasının yeni yastığı, bir çok evin sistemine entegre edilebiliyor. Mijia yazılımı tarafından kontrol ediliyor. Şimdilik sadece Çin'de satışa sunulacak olan akıllı yastığın faaliyetlerinin düşmesinden sonra Avrupa pazarına da gelmesi bekleniyor. Kimse bir yastığa 1.500 dolar vermez. Bu yüzden Xiaomi'nin fiyatı daha da düşürmesi bekleniyor.

Yorumlar
Hüseyin
Bende ixomi 9kullanıyorum süper herkestede görüyorum tavsiyede ediyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.