Güncel

Xiaomi tarihinde ilk kez birinci oldu!

Xiaomi akıllı saat pazarını da dömine etmeye başladı. Önemli rakiplerini alt etmeye devam eden firmanın durmaya niyeti yok gibi.

Xiaomi tarihinde ilk kez birinci oldu!

Çinli üretici Xiaomi, uzun zamandır mükemmel fiyat-performans oranına sahip, uygun fiyatlı akıllı ürünler sunuyor. Firmanın bu çabası daha fazla başarıyı getirdi ve tarihte ilk kez Xiaomi, akıllı saat pazarında Amerikan devi Apple'ın önüne geçti.

Xiaomi, Apple'dan daha fazla satıyor!

Akıllı saat sıralamasında Xiaomi, Apple'ı ilk kez yendi. Satışlar sayesinde, özellikle Xiaomi Mi Band 6 ve Xiaomi Mi Watch gibi mevcut cihazlar sayesinde, dünyanın en büyük akıllı saat üreticisi haline geldi. Firmanın bu başarıyı kutladığı tweeti aşağıda görebilirsiniz.

Canalys'in son raporuna göre, küresel giyilebilir elektronik pazarı (fitness bilezikleri ve akıllı saatler dahil) geçen yılın aynı dönemine göre %5,6 arttı. Toplam satışlar 50,9 milyon adet ürüne kadar çıktı.

Xiaomi tarihinde ilk kez birinci oldu! - Resim : 1

2021'in ikinci çeyreği için yayınlanan veriler, Xiaomi'nin hakimiyetini kanıtlıyor. Çinli üretici toplamda 8 milyona kadar akıllı saat ve akıllı bileklik sattı. Bu, %19,6'lık bir pazar payına tekabül ediyor. İkinci sırada ise yakın rakibi %19,3'lük fark ile Amerikalı Apple yer aldı.

Üçüncü Huawei ve arkasında Fitbit var

Huawei bu listede üçüncü sırada yer alıyor. Firma satılan 3,7 milyon cihazdan %9,2 pazar payı elde etti. Dördüncü sırayı %7,3 pazar payı ile tanınmış Fitbit markası takip ediyor. Canalys raporuna ait tweeti ve listeyi aşağıya ekliyoruz.

Bu büyük başarıyı Xiaomi'nin ürettiği uygun fiyatlı ürünler sayesinde kazandığını biliyoruz. Çinli üretici Xiaomi'nin akıllı saatlerini kullanıyor musunuz?

Yorumlar
İsmail
Aldık bir sene sonra bozuldu ve heryere başvurduğum halde . Garantisi devam ettiği halde kimse yardımcı olmadı. Ortada kaldım. Türlü türlü bahanelerle garanti kapsamında yapmamak için her taklayi atıyorlar. Distribütör garantili yok kutu lazım vs .. elimde kapı gibi fatura var ama yaptıramadım bir türlü.
Cevapla
ilhami
Bileklikte başarılı olmuş tamam ama asıl önemli olan akıllı saat bence,çünkü akıllı bileklikler fonksiyon olarak akıllı saatlerin epey gerisindeler ve zaten bu yüzden daha ucuzlar.Xiaomi akıllı saatte de birinci olsun da o zaman bu büyük başarısını kutlarız.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.